Zayıflama Yöntemleri, Kilo Verme, Diyetsiz Zayıflama

Zayıflama Yöntemleri, Kilo Verme, Diyetsiz Zayıflama

/
/
16 görüntüleme

Diyetsiz bir şekilde zayıflamak da mümkündür. Diyetsiz zayıflama için öncelik olarak yemek yiyeceğiniz süreleri mutlaka belirlemelisiniz. İlk önce günde ne kadar yemek yediğinizi keşfedin. Bu sayede bazı yediklerinizden de vazgeçmeniz gerekebilir. Karnınızı doyurarak zayıflayabilirsiniz. Sık, sık yemek fakat az yiyerek herkes zayıflayabilir. Daha fazla uyuyarak da kilo verebilirsiniz. Daha fazla uyuyarak günlük olarak daha az öğün yemenize neden olarak bu sayede zayıflamış olacaksınız. Bu şekilde daha fazla uyuyarak araştırmalara göre bir insan yılda on dört kilo verebilmektedir.

Diyetsiz Zayıflama

Diyet yapmadan sadece meyve ve sebze yiyerek de zayıflayabilirsiniz. Hem çok daha sağlıklı bir şekilde kilo vererek formunuzu koruyacaksınız. Çünkü sebze ve meyvelerde lif kaynağı oldukça yüksektir. Bu yüzden kızartmalardan kendinizi uzak tutarak daha çok sebze ve meyve ağırlıklı besleniniz. Ara öğünlerinizde mutlaka menü olmalıdır. Akşam yemeğinde ise sadece sebze yemeği olmalı diye düşünüyorum. Hem ana yemekten önce mutlaka çorba ile başlamalısınız. Bunun nedeni de midenizi ilk önce çorba ile alıştırarak ana yemekleri de bu sayede daha kolay eritebileceksiniz. Çorba ile değil de ana yemek ile başlarsanız midenizde şişkinlik oluşabilir ve hızlı bir şekilde yedikleriniz midenize yerleşmektedir. Eğer yemeklerinizde ekmek kullanıyorsanız ekmeği azaltmalısınız.

Akşam yemeklerinizde ise sadece kepekli ekmek tüketmelisiniz. Çayınız ve kahvenize şeker koyuyorsanız bu çay ve kahvenin içerisine koyduğunuz bu şekeri azaltmalısınız. Çünkü şeker vücutta yağ olarak depolanmaktadır. Sadece şekeri azaltarak da yılda beş kilo verebilirsiniz. İçecek sevenler için söyleyeceğimiz şey de eğer uzun bardak kullanıyorsanız bunun yerine geniş ve kısa tercih etmeniz daha uygundur. Diyetsiz zayıflama için bu yazdığımız bilgilere mutlaka uymanız gerekir. Bu şekilde diyetsiz zayıflayarak da istenmeyen yağlardan da kurtulmuş olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Lahana İle Zayıflama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Hayatın Kalbine