Yumurtalık Kistleri İçin Doğal Reçeteler

Yumurtalık Kistleri İçin Doğal Reçeteler

/
/
21 görüntüleme

Yumurtalık Kistleri İçin Doğal Reçeteler, Yumurtalık kistleri çoğu kadının ortak sorunudur. Bazı yumurtalık kistleri tehlikeli olsa da tehlike oluşturmayacak kistler de vardır. Yumurtalık kisti şikâyeti olan kadınlar genellikle çocuk sahibi olamama sorununu da yaşayabilmektedir. Bazı kistler sağlıklı bir şekilde hamile kalmayı da zorlaştırmaktadır. Yumurtalık kistlerinde genellikle polikistik over kistleri görülebilmektedir. Polikistikover şikâyeti olan kişilerin beslenmesine çok dikkat etmesi gerekmektedir. İşte yumurtalık kistleri için doğal reçeteler.

Yumurtalık Kistleri İçin Doğal Reçeteler

Soğan Kürü Yapın

Yumurtalık kistleri arasında polikistikover kistlerinin tedavisinde soğan kürü kullanılmaktadır. Soğan kürü 6 ay ara ile yapılmalıdır. Bu nedenle öncelikle soğan kürünün doğru bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Soğan kürü için kullanacağınız soğanın sarı olması gerekmektedir. Sarı soğanı günlük taze olarak demlemelisiniz. Soğanı dört parçaya bölün ve kaynak suyun içerisine atarak 10 dakika demleyin. Çok fazla ılımadan soğan suyunu içmeniz gerekmektedir. Soğan suyu regl döneminden 15 gün sonra yapılmaktadır. Daha sonra 7 gün ara verilir ve yeniden 15 gün yapılarak kür bitirilir. Kistlerin küçülmesinde oldukça etkili olan bu kürü 6 ay süre ile yılda 2 defa denemelisiniz.

Kilonuzu Takip Edin

Kilo problemi yumurtalık kistleri için ciddi tehdit edici özelliktedir. Bu nedenle ideal kilonuza bir an önce kavuşmanız gerekmektedir. Kilo yumurtalık ksitlerini besleyeceğinden dolayı yediğiniz besinler de önemlidir. Lif ağırlıklı beslenmeye her zaman dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra protein ağırlıklı beslenerek ideal kilonuza ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çocuklarda Sık Görülen Hastalıklar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Hayatın Kalbine