Moda Hakkında Çıkan Haftalık Dergiler

İçerikleri, amaçları ve verdikleri bilgiler bakımından dergiler dünyanın her yerinde büyük önem taşırlar.

Moda Hakkında Çıkan Haftalık Dergiler

İçerikleri, amaçları ve verdikleri bilgiler bakımından dergiler dünyanın her yerinde büyük önem taşırlar. Ülkemizde dergi okuma alışkanlığı dünyanın diğer ülkelerine göre hayli az olsa da Türk kadınlarının bir kısmının sıkı moda dergileri takipçisi olduğu bir gerçek. Aylık ve haftalık sayılarıyla kadın moda dergileri okuyucularına moda, müzik ve sanat hakkında birçok bilgiyi vermektedir.

İşte sosyal medyanın hayatımıza bu kadar girdiği bu dönemde ben yine de dergilerimi takip ederim diyenler için dergileri hazırladık. nylon, suitcase magazine, vogue, love magazine, glamour, dazed gibi dergiler tüm dünya kadınları tarafından en çok beklenen, iyi kabul edilen ve en çok takip edilen moda dergileri olarak kabul görmektedir.

Glamour

Türkiye’de satışa 206 yılında çıkmış olan ve dünyada aylık 2 milyon adet satan bu dergi, okuyucularına kadın, güzellik, stil ve moda haberleri hakkında çok geniş bir içerik sunuyor. Ayrıca glamour dergisi şu an için dünyanın en çok satan kadın moda dergisi konumunda.

Vogue

Türkiye’de şüphesiz dergi deyince akla gelen ilk isim vogue dergisidir. Dünyadaki modaya dair çok önemli bilgiler veren bu dergi, 2010 yılından bu yana Türkiye’de satışa çıkmasının yanında 122 yıldır da dünyada okuyucuları ile buluşmaktadır. Herkesin mutlaka okuması gereken vogue dünyanın 24 ülkesinde satışa çıkıyor.

Dazed

Jefferson Hack tarafından 1991 yılında kurulmuş bir İngiliz dergisi olan dazed, modanın yanı sıra film, müzik vesanat gibi içerikler ile de okuyucusunu kucaklamayı başarıyor. Ayrıca eleştirel bir tarzla modaya yaklaşan dazed bu tarzıyla da okuyucusun beğenisini kazanıyor ve takip edilmesi gerekli dergiler listesinde yerini sağlam bir şekilde alıyor.

Nylon

Bir Amerikan dergisi olarak 1999 yılında kurulan nylon, ağırlıklı olarak moda olmanın yanında birçok farklı konuda içerik üretiyor. Feminizm, popüler kültür ve sanat gibi farklı konularda pek çok farklı kesime hitap eden bu dergi, sokak modasıyla ilgili bilgilerde vererek genç takipçileri ile de arasını açmıyor. Sorgulayan bir bakış açısına sahip bu derginin elinizin altında olmasından mutluluk duyacaksınız.

Suitcase magazine

Moda, magazin ve seyahati birleştiren nadir dergilerden biri olan suitcase Londra’da 2012 yılında kuruldu. Her saysında birbirinden farklı birkaç şehri ele alan bu dergi sezonluk çıkıyor. Ayrıca dergi ele aldığı şehirlerin sokak modasını, tasarımcılarını, butiklerini ve alışveriş yapılması gereken yerlerini detaylı şekilde ele alıp okuyucuları ile buluşturuyor. Yeni yerler keşfetme arzunuz moda tutkunuzun önüne geçiyorsa bu dergiyi mutlaka denemelisiniz.

Love magazine

İngiltere çıkışlı bir başka dergi olan love magazine tam olarak bağımlısı olacağınız bir degi o larak karşımıza çıkıyor. Popüler kültür, moda ve sanata eğlenceli bir dille yaklaşan bu dergide biraz nylon etkisi hissedebilirsiniz. Bol renkli, kaliteli ve eğlenceli olan bu derginin elinizin altında olmasını mutlaka isteyeceksiniz.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2018, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER