Workaway Nedir? Ne İşe Yarar?

Workaway Nedir? Ne İşe Yarar?

/
/
26 görüntüleme

Uygun fiyatlı tatil yapmak ve gittiği yerlerde fazla harcama yapmadan da gezebilmek isteyenler için geliştirilen programlardan biri olan Workaway, tüm dünya üzerinde bulunan 135 ülkenin dahil olduğu kocaman bir ağdır. Bu ağa katılmak için öncelikle uygulamayı telefonunuza ve ya cihazınıza indirmeniz gerekir. Üyelik ücreti olarak düşük bir meblağ ödedikten sonra yurt içinde ve yurt dışında konaklama ve 2 öğün yemek karşılığında günlük 5 saatlik çalışma alanları bulabilirsiniz.

‘’Uluslararası Değişim Programı’’ olarak da bilinen Workaway, gönüllülerin ve ev sahibi olan kişilerin bulunduğu bir programdır. Ev sahipleri ‘’host’’ ismini alırken gönüllüler ise ‘’volunteer’’ ismi ile uygulama içerisinde yer alabiliyorlar. Host yani ev sahipleri belirli işlerin yapılması halinde gönüllü kişilerin konaklama ve yeme-içme masraflarını karşılamayı kabul ederken gönüllüler ise ev sahipleri tarafından sıralanan işleri yapacaklarına dair söz vermiş oluyor.

Workaway ucuz tatil seçeneği ile pek çok insan tamamen ücretsiz denebilecek şekilde tatil yapma imkanını yakalarken sizde bu imkanlardan faydalanarak istediğiniz yerde tatilinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Workaway Neler Sunuyor?

Workaway, tamamen gönüllülerden oluşan ve küresel çapta hizmet veren bir sayfa olduğu gibi pek çok kişinin birkaç saat iş karşılığında kalacak yer bulmasını sağlamasından dolayı tatil yapamayan insanları gezip görmeye yönlendirmektedir. Kültür değişim programı olarak görülebilecek olan Workaway, sadece işçi bulmak için hazırlanan bir program değildir. Bu nedenle ucuza işçi arayan host yani ev sahiplerinin burada olmaması gerekir.

Gün içerisinde binlerce ziyaretçiyi çekebilen Workaway, öğrenmek isteyen, kendini geliştirmek isteyen ve gezmeyi seven kişilerin buluşması noktası haline de gelmiştir. Siteye üye olmak istediğinizde isterseniz ev sahibi konumunda ‘’Host’’ olarak isterseniz de yapılacak işleri tamamlayacak ya da projelere destek vermek isteyen konumundaki ‘’Volunteer’’ olarak kayıt yaptırabilirsiniz.

Kısa sürede ilanlar içerisinden kendinize uygun işlerin listelendiği bir alan bulabileceğiniz gibi işlerinizi yaparken kültür değişimi yaparak size bilgilerini sunacak bir kişiyi de bu site üzerinden kısa sürede bulabilirsiniz. Eleman bulma sayfalarındaki gibi sadece maddi kazanç elde etmek adına uzmanlık gerektiren konulardan anlamayan vasıfsız eleman bulmak yerine gerçekten işten anlayan ve farklı bir kültürden gelerek size daha fazla kazanım sunacak birini bu adresten bulabilirsiniz.

Workaway’de Hangi İşler Bulunuyor?

Workaway nedir? sorusunun cevabından sonra karşınıza çıkacak olan Workaway işler hakkında da merakınız olabilir. Oldukça çeşitli alanlarda işlerin karşınıza çıkacağı bu sayfada kedi bakıcılığı, çocuk bakıcılığı, temizlik, çiftçilik, bakım onarım, program kullanma, dil öğretme gibi sayılamayacak kadar iş kolu bulunuyor. Hem istekli hem de istenilen alanlarda bilgi sahibi olmanız halinde bu ilanlara başvuru yapabiliyorsunuz.

Workaway Avantajları Nelerdir?

  • Tatil yapmak istiyor ancak kalacak yer ve yeme içme masraflarından dolayı gözünüz korkuyorsa bu site sayesinde hem gezecek hem de konaklama ve yeme içme sorununuza uygun bir çözüm bulabileceksiniz.
  • Yeni yerler keşfederken yeni insanlar tanıma olanağını yakalayacağınız Workaway avantajları ile daha fazla kültürü tanıyabilirsiniz.
  • Listelenen işler arasında firmalara rastlamanız halinde hem çalışma hem de konaklama imkanı bulabilir ve buna ek olarak maaş da alabilirsiniz.
  • Workaway sitesi yabancı bir site olmasından dolayı İngilizcenizi geliştirmenize de yardımcı olacaktır. Özellikle yaz tatillerinde dil öğrenmek gibi bir gaye ile gideceğiniz gezilerde size yardımcı olacak ve öğrenmek istediğiniz dili konuşan insanların içerisinde olmanızı sağlayacaktır.

Workaway Ne Kadar Güvenilir?

Workaway üyelik işlemleri sırasında sizden 30 dolar gibi bir ücret talep etmektedir. Üyeliğinizi gerçekleştirirken size hemen her alanda yardımcı olan site profilinizi hazırlamanızdan tutunda ev sahibi ve ya gönüllüler ile olan görüşmeleriniz kısmında da size güvence vermek adına yapmanız gerekenleri tek tek sunarak görüşmelerinize yön vermenizi sağlamaktadır. Ev sahipleri ile olan görüşmelerinizde size hangi alanlarda konuşmanız gerektiği gibi yönlendirmeler yapmasının yanında mail yolu ile kendinizi de tanıtmanıza yardımcı olacaktır.

Workaway Türkiye’den başvuru yapanlar tarafından yapılan yorumlara bakıldığında ev sahipleri ile bütün detayların konuşulması noktasında uyarı yorumları bulunuyor. Ayrıca gideceğiniz yeri doğru bir şekilde araştırmanız konusunda da yorumlar bulabilirsiniz. Günlerdir bu site üzerinden ev sahibi bularak workaway yorumları yapan kişilerin açıklamalarını da okuyabilirsiniz.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Hayatın Kalbine