Sosyal Medya İnsanları Duyarlı Yapar Mı?

Sosyal medyayı yediden yetmişe çoğu insan kullanıyor. Günlük hayatın bir parçası olmuş ve insanlar için hem maddi hem de manevi yönden kazanç sağlamaktadır. Vakit geçirmek için bire birdir. Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal medya uygulamaları en çok kullanılan uygulamaların başında gelmektedir.

Sosyal Medya İnsanları Duyarlı Yapar Mı?

Sosyal medyayı yediden yetmişe çoğu insan kullanıyor. Günlük hayatın bir parçası olmuş ve insanlar için hem maddi hem de manevi yönden kazanç sağlamaktadır. Vakit geçirmek için bire birdir. Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal medya uygulamaları en çok kullanılan uygulamaların başında gelmektedir.

Sosyal Medya Ve Faydaları

Sosyal medya birçok alanda fayda sağlamaktadır. Takipçi, beğeni ya da yorum sayısı ile maddi kazanç sağlanabilir. Paylaşılan fotoğraflar ile ya da yapılan yorumlar ile tanınır hâle gelinebilir. Kolay yoldan insanlar arasında dikkat çeken biri olabilirsiniz. Sosyal medyada ün saldıktan sonra kendi mağazanızı, kendi ürünlerinizi çıkartabilirsiniz. Sizi seven ve ün saldığınız çevre sizin ürünlerinize ilgi gösterecektir. Maddi açıdan size faydası oldukça fazla olacaktır.

Sosyal medyada ünlü olmanın başka yararları da var elbette. Ünlü olduğunuz takdirde sizin söyledikleriniz, yaptıklarınız insanların ilgisini çekecektir. İnsanlar size ve sizin düşüncelerinize önem verir. Dolayısıyla da bir konu hakkında kolayca ilgiyi kendi üzerinizde ve o konuda toplayabilirsiniz. Toplumsal sorunlara kolaylıkla dikkat çekebilirsiniz.

Sosyal medyayı öv öv bitmeyecektir. Maddi ya da manevi konuda size oldukça yararı dokunacaktır. Çevrenizde kişi sayısı; sizi seven ve de sevmeyen, artacaktır. Tanınır hâle gelmeniz sizin bunu hangi noktada kullanacağınıza bağlı olarak size fayda sağlayacaktır.

Duyarlı Olmak Mı, Duyarlı Görünmek Mi?

​​​​​​ Neyi duyarsanız, duymak isterseniz o konuya karşı duyar gösterirsiniz. Duymazdan, görmezden ya da bilmezden gelmek çağın hastalığı olmakla birlikte insanların kolaya kaçma ve umursamama seçenekleridir. Bir toplum sorunsuz olmaz. Her toplumda irili ufaklı sorunlar vardır. Bazı konularda ise toplum duymaz, görmez ya da bilmez. Aslında her şeyin farkındadır da kılını kıpırdatası gelmez. Acı bir konu hakkında ne canlar, ne yürekler yanar da toplum sesini dahi çıkarmaz. İlla ucunun kendine dokunmasını bekler.

İşte böyle konularda, dikkat çekme hususunda sosyal medyaya ve sosyal medya kullanıcılarına büyük bir sorumluluk düşüyor. Fenomen insanlar kendi takipçilerinin ilgilerini bu konularda çekmeli ve bir duyarlılık zinciri oluşturmalıdır. Ellerinden bir şey gelmiyor dahi olsa bu duyarlılığı sergilemelidirler. Ama kendileri de duyarlı olmalıdırlar. Sadece insanlara sevimli gözükmek amaçlı duyarlıymış ayağına yatmak kimseyi ne duyarlı yapar ne de hoş gelir. Öncelikle kendinden başlamalı insan. Küçük ya da büyük fark etmez, insanlığın uyuduğu her konuda uykusundan uyanıp insanları da uyandırmalıdır ama önce kendi uyanmalıdır.

Bir anda her şey çok güzel olamaz. Ya da her sorun bir anda çözülemez. Karınca misali deniyor ya. Tarafınızı belli etmeyi unutmayınız.

Sosyal medya insanları duyarlı yapar. Her insan duyarlı olacaktır denilemez ama duyarlı olacak, gözünü açacak insan sayısı da fazladır. Küçücük canlara kıyılıyor. İnsan ya da hayvan fark etmez. Bir cana bilerek ve isteyerek kıyılıyor. Toplumsa buna gözlerini kapıyor. Sosyal medya ise bu olanları o insanların gözlerine sokmak için bire birdir. Duyarlı olmak isteyen her feryadı duyacaktır.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2018, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER