Sanayideki Teknolojik Teşvikler

Sanayi gerçek bir devrim için belirlendi. Dijital teknoloji gelişimi, tüm üretim sisteminin ve hatta ürünlerin tasarlanma şeklinin gözden geçirilmesine yol açmıştır.

Sanayideki Teknolojik Teşvikler

Sanayi gerçek bir devrim için belirlendi. Dijital teknoloji gelişimi, tüm üretim sisteminin ve hatta ürünlerin tasarlanma şeklinin gözden geçirilmesine yol açmıştır. Dijital teknolojiler ve bağlantı, kod üreten algoritmalar, katkı üretimi ve sanal gerçeklik: Bu teknolojik yeniliklerin yan yana gelmesi, varlıkların ve endüstriyel süreçlerin çalışma şeklini tamamen yeniden düşünen siber-fiziksel bir ortam yaratır. Endüstri, daha akıllı, daha verimli, daha hızlı, daha güvenli ve daha temiz üretebilen bir dijital devrim çağının geleceğidir.

Geliştirilmiş Performans Ve Esneklik

Birbirine bağlı olmak koşuluyla, üretim araçları sadece herhangi bir probleme hemen tepki göstererek değil, aynı zamanda çoklu algılayıcılar tarafından gerçekleştirilen önleyici bakım ile kendi kendini denetleyebilecek. Bu, rastgele olaylar ve gecikmelerde önemli bir düşüş anlamına gelecektir. Ayrıca, üretim sistemleri üzerinde tam kontrole sahip olarak, üreticiler talep üzerine üretebilecekler. Amaç, satılmayan kalemlerin yarattığı maliyetlerde büyük bir düşüş ile “sıfır stok” dur.

Artan Verimlilik

İşbirlikçi robotlar operatörlerin verimliliğini önemli ölçüde artıracak ve güvenliklerini ve refahlarını arttıracaktır. “Örneğin, hava yolları sektöründe, sıklıkla ele alınacak hacimli ya da çok ağır parçalar var ve işler büyük yüksekliklerde gerçekleştirilebilir. Bu verimlilik aynı zamanda kişiye sanayi gelişimin meydana getireceği büyük bir teşvik ortaya koymaktadır. Bu yüzden gelişen ve özdeşleşen sanayi teknolojisi ağır sanayi ile bütünleşerek önemli katkılar sağlamaktadır.

Tedarik Zincirinin Devasa Yeniden Organize Edilmesi

Geleneksel üretim modelleri bazen düşük maliyetle çok miktarda üreterek kârlı hale getirmek için bazı fabrikaları yeniden konumlandırmaya yol açmaktadır. Katkı üretiminin aynı sorunu yok: Sadece birkaç parça üretse bile kârlıdır. Onun görünüşü bu nedenle bir paradigma kayması getiriyor: yerel mikro fabrikaların ortaya çıkışı. 3D baskı sayesinde, tüm endüstriyel ürünleri yerel olarak muhafaza edebilecek ve onarabileceklerdir. Bu, gelecekte, otomobiliniz için bir parçaya ihtiyacınız varsa, fabrikadan sipariş edilmek yerine doğrudan size en yakın garajda üretilebilir.

Toplu Özelleştirme

Geleceğin endüstrisi, karşıt ilkeye dayanıyor: üretimin talebe cevap verdiği kitlesel özelleştirme çağına giriyoruz, sanal gerçekliğin, hayal gücünün sınırlarını daha da zorlamayı mümkün kıldığı yer. Bu, çevik işletmelere gerçek bir iş kolu yapabilmeleri için büyük olanaklar doğurmaktadır. Açıkçası, dijital dönüşüm basit bir alıştırma değildir. Doğru teknolojileri tanımlayabilmeli, hem operatörlerin hem de denetçilerin bağlılıklarını sağlamalı ve uzmanların desteğine güvenmeliyiz. Ve tüm devrimler gibi, bu sessiz bir şekilde başladı: bir on yıl sürmesi muhtemel olan bir geçiş safhasındayız.

Bilgi Teknolojileri Farklı Sektörlerde Nasıl Kullanılır?

Pek çok endüstri, bilgi teknolojisinin kâr marjlarını ve tüketici memnuniyetini artırma konusunda onlara rekabet avantajı sağlama potansiyeline sahip olduğunu fark etmektedir. Maliyetleri kontrol etmek ve operasyon verimliliğini artırmak için sadece dahili olarak kullanıldığında, bilgi teknolojisi artık yeni hizmet kanalları sağlamada ve tüketicilerden gelen bilgi ve değer için artan talepleri karşılamada rekabet avantajı arayan endüstrilerin önemli bir parçasıdır.

E-posta iletişimlerinin, dünya çapındaki kuruluşları birbirine bağlayan online tele konferanslara kadar, bilişim teknolojisi, endüstrilerin iş yapma biçimini doğrudan etkiliyor. Bilgi teknolojisini kullanarak, otomatikleştirilmiş sistemler üretim sürecinin tüm aşamalarını takip edebilir, satın alma alışkanlıklarını ve kalıplarını tahmin edebilir, satıcılar ve müşteriler arasındaki iletişim bilgilerini paylaşabilir ve büyük miktarlarda veriyi analiz edebilir. Daha fazla endüstri, yeni teknolojinin, ürünlerini veya hizmetlerini verimli bir şekilde sunmalarında onlara yardımcı olabileceği çeşitli yolları fark ettikçe, yeni bilgi teknolojileri işleri de mevcut olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2018, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER