Kredi Notumu Nasıl Yükseltirim?

Bir kaç basit yöntemde 2-3 ay içinde kredi notu nasıl yükseltilir. Bu işlem nasıl yapılır yazımızda detaylıca ele alınmıştır.

Kredi Notumu Nasıl Yükseltirim?

Kullanılan kredilerin vade ödemeleri ile kredi kartlarının asgari ödemelerinin aksaması nedeni ile kredi notu düşecektir. Kredi notunun düşmesi nedeni ile bankalardan kredi kullanma ya da kredi kartı limit yükseltme işlemlerinde bulunulması durumunda olumsuz cevap alınacaktır. Bu durumda da kredi notumu nasıl yükseltirim şeklinde araştırmalar yapılacaktır. Bir kaç basit yöntemde 2-3 ay içinde kredi notu yükseltilebilmektedir. Bu işlemler şu şekilde olmaktadır :

Kredi Notumu Nasıl Yükseltirim? 

Borçları Tek Çatı Altında Toplamak

Eğer ki bir den çok bankaya ya da resmi kurumlara borcunuz varsa borç kapatma kredisi kullanarak borçları tek bir bankada toplamak ve uzun vadeli şekilde ödemek kredi notunun yükselmesini sağlayacaktır. Birden fazla yere borcun olması ve birden fazla yere zamanında ödeme yapılamaması durumunda kredi notunun düşmesine sebep olan çok sayıda etmen olacaktır.

Kredi Borcunun Yapılandırılması

Bankadan kredi kullanılmışsa ve vade ödemeleri aksıyorsa kredi notunun düşmesine sebep olmaktadır. Bu durumda yapılması gereken şey banka ile görüşerek kredi yapılandırmasına gidilmektir. Yeni kredi çekilebilmeği gibi var olan borcu yeni vade seçeneklerine böldürmek ve vadeleri zamanında ödemek kredi notunu yükseltmeyi kolaylaştıracaktır.

Düşük Limitli Kredi Kartı Kullanmak

Herhangi bir bankadan düşük limitli kredi kartı kullanmak ve asgari ödemesini aksatmadan ödemek kredi notu üzerinde oldukça etkilidir. Günlük nakit para ile alınabilecek ürünleri kredi kartı ile almak ve hesap kesim tarihini takip ederek asgari ödemesini aksatmadan ödemek kredi notu yükseltme için oldukça faydalı olacaktır.

Otomatik Fatura Ödeme Talimatı Vermek

En az 2 adet faturayı herhangi bir banka kredi kartına otomatik ödeme talimatına vermek önemlidir. Faturaların zamanında aksamadan ödenmesi kredi notumu nasıl yükseltirim şeklinde araştırmalar yapanların uygulaması gereken bir kuraldır.

Avans Hesaplarının Kapatılması

Bankaların vermiş olduğu avans hesapları zor zamanlarda nakit ihtiyacını gidermektedir. Fakat uzun süreli kullanılan ve tamamen kapatılmayan avans hesapları kredi notunun düşmesine sebebiyet vermektedir. Bundan dolayı kredi notumu nasıl yükseltirim şeklinde merak edenlerin avans hesaplarını kapatmaları oldukça önemlidir.

Kredi Kartı Asgari Ödemesini Aksatmamak

Mevcut bir kredi kartı kullanılıyorsa hesap kesim tarihinde en az asgari ödemesini 1 gün dahi geciktirmeden ödenmesi önemlidir. Belirtilen bu işlemlerin yapılması sonucunda kredi notu 2-3 ay içinde yükselecektir.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 23:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER