Tatilde Otellerde Olması Gerekenler

Tatilde Otellerde Olması Gerekenler nelerdir? Bütün yıl çalışan kişiler yaz geldiğinde yılın yorgunluk ve stresini atmak için tatil yerleri aramaya başlar. Kendine uygun bir tatil yeri bulan kişiler bu sefer de gideceği yerde uygun bir otel arar.

Tatilde Otellerde Olması Gerekenler

Tatilde Otellerde Olması Gerekenler nelerdir? Bütün yıl çalışan kişiler yaz geldiğinde yılın yorgunluk ve stresini atmak için tatil yerleri aramaya başlar. Kendine uygun bir tatil yeri bulan kişiler bu sefer de gideceği yerde uygun bir otel arar. Otel anlayışı da kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bazı kişiler kalabalık ve beş yıldızlı otellerden hoşlanırken bazı kişiler de butik otelleri tercih edebilir. Tatilde gidilecek yer de otel de kişinin tatil anlayışına göre değişir. Fakat konforlu ve unutulmaz bir tatil için herkesin istediği hemen hemen aynıdır. Herkes otellerde tüm ihtiyaçlarını gidermek ve rahat bir şekilde konaklamak ister. Tatil fikri için otellerde neler olması gerektiğine göz atalım.

Tatilde Otellerde Olması Gerekenler Nelerdir?

Geniş Bir Havuz

Eğer oteliniz deniz kenarına biraz uzaksa otelinizde olması gerek en önemli şeylerden biri havuzdur. Tatil boyunca her gün denize gidemeyebilirsiniz. Otelde bulunan havuzdan yüzme konusunda yararlanma şansınız olacaktır. Eğer hem denize uzak hem de havuzu olmayan bir otelde tatil yapıyorsanız suya ulaşmak için yol gitmeniz gerekebilir. Tabii burada seçim yine tatili tercih eden kişiye göre değişir.

Otellerdeki havuz otel anlayışına göre de değişiklik gösterebilir. Bazı otellerde ya da villa tarzı konaklama yerlerinde tek bir havuz bulunabilmektedir. Tek bir havuz kadın ve erkeğin beraber havuza girmesine imkân sağlar. Eğer İslami bir otelde tatil tercih edilirse kadın ve erkek için ayrı havuzlar olacaktır. Otel ve tatil seçimi tamamen kişinin kendisine kaldığı için havuz fikri de değişiklik gösterebilir.

Yeme İçme İşleri

Bütün bir yıl hizmet etmekten yorulmuşsanız tatilde de elinizi yemeğe sürmek istemeyebilirsiniz. Hatta yemek konusunda lüks bir hizmet tercih edebilirsiniz. Bunun için seçeceğiniz otelde "her şey dâhil" özelliği aramanız gerekir. Her şey dâhil demek, kahvaltı, ikram, öğle yemeği, ikram, akşam yemeği şeklinde olmaktadır. İçecekler çeşitlidir ve her türlü içeceğe her an ulaşabilirsiniz. İkramlar da günden güne değişiklik gösterebilir. İkindi vakti çay ve kek servisi olabilir. Kuşluk vaktinde ise sadece çay ikramı olabilir. Yine bu imkânlar da seçeceğiniz otele göre değişiklik göstermektedir.

Eğer faklı bir otel anlayışı seçmişseniz, örneğin yarım pansiyon gibi, yeme içme imkânları daha farklı olacaktır. Yarım pansiyonda sadece kahvaltı servisi alabilirsiniz. Otel durumuna göre alakart seçeneğiyle öğle ve akşam yemeklerine ulaşabilirsiniz. Bazı oteller sadece konaklama imanı sunabilir. Yine de rahat bir tatil geçirmek isterseniz otellerde bulunan yeme içme durumunu incelemeniz gerekir.

Samimi Hizmet

Otelinize yer ayırma işlemini net üzerinden yapacaksanız sitelerde bulunan yorumlar kısmını okumanız ve puanlama kısmına bakmanız gerekmektedir. Puanlama ve yorumlar kısmı size otelin temizliği, ulaşımı, hizmeti hakkında bilgiler verecektir. Siz de otel ile ilgili bilgi sahibi olduktan sonra karar verebilirsiniz. Bir otelde eğer hizmet kötü yapılmışsa, çalışanlar asık suratlı ise o oteli tercih etmenize gerek yoktur. Çünkü aynı şekilde size de kötü hizmet sunabilirler. Bu sebeple çalışanların hizmeti ve samimiyeti aslında otelin diğer özelliklerinden önde gelmelidir. Samimi hizmet veren oteller size kendinizi evinizde gibi hissettirecektir.

Otelin hizmetlerinden biri şüphesiz temizliktir. Tatile gidip de sağlığınızdan olmak istemiyorsanız temiz olan oteli tercih etmelisiniz. Bunu da yine sitenin yorumlar kısmından öğrenebilirsiniz. Temiz otel de tatilde rahat etmeniz için dikkat etmeniz gerek önemli etkenlerden biridir. Normalde otellerde iki günde bir misafir kalış temizliği yapılmaktadır. Odanızdaki havlu, kişisel bakım ürünleri, nevresim takımı gibi şeyler temizlenir, yenilenir ve düzenlenir. Oteliniz size gerçekten değer veriyorsa hiçbir hizmetinde kusur etmeyecektir.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER