Sivilceler Neden Çıkar? Sivilce Nasıl Geçer? Sivilce Tedavisi

Sivilceler Neden Çıkar? Sivilce Nasıl Geçer? Sivilce Tedavisi

/
/
16 görüntüleme

Sivilceler Neden Çıkar?

Ciltte oluşan sivilceler, özellikle gençleri çok rahatsız eden bir cilt sorunudur. Ergenlikle birlikte sivilce neden çıkar sorusunun cevabını aramaktayız, ciltte artan yağ oranı, salgılanan sebum denen bir madde ile gözeneklerin tıkanmasına neden olur ve gelişen enfeksiyonla sivilceler oluşur. Bazı gençlerin ciltlerinde ki yağ oranı o kadar fazladır ki, daha ciltlerinde oluşan sivilceler iyileşmeden, yeni sivilceler çıkar. Bu durumda sürekli sivilce ile dolaşan ve kötü bir görünüm sergileyen gençler, yaşları nedeniyle zaten beğenilmeme korkusu yaşarlarken, geçmeyen sivilceler nedeniyle psikolojik sorunlar bile yaşayabilirler.

Sivilce neden çıkar? Sivilce tedavisi

Sivilce Nasıl Geçer?

Ciltte sivilce çıkmasını engellemek ya da çıkan sivilcelerin iyileşme sürecini hızlandırmak için, bir takım kurallara uymak, ona göre davranmak önemlidir. Öncelikle dikkat edilmesi gereken, cilt temizliğinin ihmal edilmeden yapılması ve gözeneklerin açılmasıdır. Sivilceler nasıl geçer diye soracak olursanız sıcak buhar banyosu, gözenekleri açıp, kara noktaların sivilceye dönüşmeden yok edilmesini sağlayacağından, sivilcelerle savaşmak adına etkili bir yöntem olacaktır. Cildin sürekli temiz tutulması ve terleme olduğu zamanlarda yıkanması da önemlidir.

Sivilce izler nasıl geçer?

Sivilce Tedavisi 

Cildin uygun ve kaliteli bir nemlendirici ile nemlendirilmesi, hem cildi rahatlatacak, hem de yağ üretimini yavaşlatacaktır. Gençlerin sivilce oluşumunu engellemek ya da iyileşme sürecini hızlandırmak için, doğru beslenmeleri de dikkat etmeleri gereken bir ayrıntıdır. Zaten fazlasıyla yağ salgılayan cilt, yağlı besinlerin tüketilmesi ile daha da yağlanacak ve sivilceler çoğalacaktır. Bunun yanında, bol su içmek de sivilcelerin oluşmasını engellemek konusunda etkili olacaktır. Sivilcelerin sıkılmaması da, ciltte sivilce lekelerinin oluşmaması için önemlidir.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Hayatın Kalbine