Gizlilik Politikası

Günlük hayata dair sunduğu içeriklerle kullanıcısına kendini güncel tutma imkanı sunan hayatinkalbine.com sitesi, belirlemiş olduğu yayın ilkeleri sayesinde herkese ulaşılır olmayı hedefler. Önceden belirlenmiş ve hiçbir yayında taviz verilmemiş olan standartlar, 3.şahıslar veya bağımsız yayın kuruluşları tarafından çiğnenemez.

Sitede Yer Alan Haber İçerikleri

Gündemde yer alan içeriklerden teknolojide yaşanan gelişmelere, ekonomiden sağlığa, yaşamdan magazine, bilimden kadına kadar farklı kategorilerde hazırlanan içerikler, doğruluğundan emin olunduğunda yayınlanır. Kullanıcı beğenisine sunulan içeriklerde gözden kaçmış her türlü hata ya da özensizlik kısa zaman içinde editörler tarafından düzeltilir.

İçeriklerde Yer Alan Saygı Bütünlüğü

hayatinkalbine.com  sayfalarında yer alan haberlerde, toplumun farklı görüşlerine yönelik herhangi bir saygısızlığa izin verilmez. Dini konularda hazırlanan içeriklerde büyük bir hassasiyet göz önüne serilirken, aile kurumunun temellerini sarsacak içerikler de kullanılmaz. Güncel haber içeriklerinde yer alan şiddet konularının yansıtılma biçimine dikkat edilirken yazının diğer kişileri olumsuz yönde etkilemesine imkan tanınmaz.

Kişi Hakları ve Gizlilik Anlayışı

Temel insan haklarına uygun olan içerik ve görsel kullanımı siten editörleri tarafından takip edilir. Özel yaşamın gizliliği sadece habere konu olmuş kişiler için değil üyeler için de korunur. İftira niteliğindeki haberlere sitede yer verilmezken üyelik aşamasında girilen kişisel ve iletişim bilgileri 3.şahıslara ve kurumlara karşı özenle korunur. 

Kullanıcıların sosyalleşmesine ve dünya genelinde yaşanan güncel olaylar hakkında bilgi sahibi olmasına yarayan içerik oluşumu, belirlenmiş kategoriler üzerinden sürdürülür. Hazırlanan hiçbir içerikte kişisel ya da kurumsal hakların sebepsiz eleştirilmesine izin verilmez.

Tarafsızlık İlkesi

Farklı bakış açılarının aynı konu üzerindeki görüşlerine yer verilen içerikler, tarafsızlık ilkesinin sunmuş olduğu gerçeklik payı gözetilerek desteklenir. Editörler tarafından hazırlanan içeriklere üyeler yorum yapma ve kişisel görüşlerini bırakma imkanına sahiptir. Fikir çeşitliliğinden alınan güç, haber içeriklerinin hazırlanmasında özgürlükçü bir tavrın sergilenmesini kolaylaştırır.

Yayınlanan Haberdeki Gerçeklik ve Doğruluk Payı

Haber kaynaklarının gizliliğinin korunması da gözetilen yayıncılık anlayışının vazgeçilemez bir parçasıdır. Farklı kaynaklardan alınmış bilgilerin içerik açısından doğruluğu araştırılmakla birlikte gözden kaçmış detaylarla ilgili düzenlemeler ciddiye alınarak incelenir ve gerekli görülen her türlü içerik hayatinkalbine.com editörleri tarafından revize edilir. 

 

Hayatın Kalbine