Yatarak Tedavi Teminatı Neleri Kapsar?

Yatarak tedavi teminatı neleri kapsar ile ilgili bilgileri dikkatlice inceledikten sonra sigorta poliçenize karar vermeniz önemlidir.

Yatarak Tedavi Teminatı Neleri Kapsar?

Yatarak tedavi teminatı neleri kapsar ile ilgili bilgileri dikkatlice inceledikten sonra sigorta poliçenize karar vermeniz önemlidir. Herhangi bir sağlık sorununun çözümünde, zor durumda kalmak istemeyenler için geliştirilen sigorta sistemi büyük avantajlar sağlamaktadır.

Çok sayıda sigorta şirketi sigorta ettirenlere sunduğu imkânlar sayesinde tercih dilme oranını artırmaktadır. Ancak her firmanın farklı kapsama sahip seçenekler sunduğu göz önüne alınarak hizmet alınması gerekmektedir.

Sigorta Sistemi

Şirketler sigortalı olmayı düşünen kişilerin sağlık açısından oluşacak risklerini üstlenmektedir. Her tür sigorta sözleşmesinde temel amaç rizikoyu şirketlerin üstlenmesidir. Malvarlığına ilişkin sigorta sözleşmeleriyle de sigorta şirketi eşyaya gelecek herhangi bir zararı üstlenmiş olmaktadır.

Şirketin bu zararı sigorta ettiren adına üstlenmesini sağlayan ise ödenen primlerdir. Özel sağlık sigortalarında ortaya çıkacak bir hastalığın tedavisi ve teşhisi için gereken ödemeler şirket tarafından karşılanmaktadır.

Ancak, teşhis ve tedaviyi sağlayan kurum ya da kişilerin bu sigorta şirketiyle anlaşmaları olması gerekmektedir. Aksi durumda, tüm masraflar sigorta ettiren tarafından karşılanacaktır. Tedavi ve teşhis öncesinde kurumdan ya da kişiden anlaşmalı olunan şirketlerle ilgili bilgi alınması gerekmektedir.

Sigorta Kapsamında Bulunanlar

Sağlık sigortalarının kapsamında olan giderler şirketten şirkete değişiklik göstermektedir. Tüm sigorta şirketleri, poliçeyi imzalayacak olan kişinin doğru bilgiler vermesini istemektedir. Kişinin doğru bilgiler vermemesi durumunda şirketin poliçeyi feshetme hakkı bulunmaktadır.

Örneğin, sigorta ettiren kanser olduğunu önceden biliyor ve bu bilgiyi şirketle paylaşmıyorsa, kanser hastalığının tedavisine yönelik olan yapılan masrafların şirket tarafından ödenmesini isteme hakkına sahip olmamaktadır.

Ayrıca bazı poliçelerde, poliçenin imzalanmasından sonra anında teminat başlamamaktadır. Bu tür detaylara önem verilmesi ve tüm şartlar kabul ediliyorsa poliçenin imzalanması gerekmektedir.

Yatarak Tedavi Teminatı Neleri Kapsar?

Cevabı çok sayıda kişi tarafından merak edilen Yatarak tedavi teminatı neleri kapsar? sorusuna farklı cevaplar vermek mümkündür. Yatarak tedavi, hastanede bir ya da birkaç gün kalmayı gerektiren tedaviler için kullanılan bir kavramdır.

Yatarak tedavi durumunda özel sağlık sigortası yapan şirket tarafından masrafların büyük bölümü karşılanmaktadır. Anlaşmalı olunan özel hastanede tedavi için yapılan masraflar:

  • Oda Gideri
  • İlaç Gideri
  • Doktor Gideri
  • Tomografi Gideri
  • MR

giderinden oluşmaktadır. Bu giderler dışında yapılan masraflar da tedavi sonunda hastaneden alınacak faturada ayrıntılı şekilde gösterilmektedir. Bu masrafların yaklaşık yüzde 20 oranındaki kısmı katılım payı olarak sigorta ettiren tarafından ödenebilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER