Ayakta Tedavi Teminatı Sigortası

Sağlık sigortası kapsamında ayakta tedavi teminatı oldukça önemli bir yere sahiptir. Sigortalı, ayakta tedavi teminatı sigortası konusunda tam bir bilgiye sahip olmalıdır.

Ayakta Tedavi Teminatı Sigortası

Sağlık sigortası kapsamında ayakta tedavi teminatı oldukça önemli bir yere sahiptir. Sigortalı, ayakta tedavi teminatı sigortası konusunda tam bir bilgiye sahip olmalıdır. Özel sağlık sigortası kapsamında sunulan hizmetler ve hizmetlerdeki avantajlar önemlidir. Öncelikle ayakta tedavi teminatı sigortası sorusunun cevabının verilmesi gerekir.

Ayakta Tedavi Teminatı Sigortası

Yatarak tedavi teminatı tek başına alınabiliyorken ayakta tedavi teminatı yalnız başına alınamamaktadır. Dolayısıyla özel sağlık sigortalarında ayakta tedavi yatarak tedavi ile birlikte alınabilmektedir. Ayakta Özel Tedavi Teminatı Nedir? adlı  yazımızıda okumanızı tavsiye ediyoruz.

Ayakta Tedavi Teminatı Hakkında

  1. Doktor Muayenesi: Sağlık Bakanlığı tarafında çalışma ruhsatı sahibi olan klinik, özel muayeneler ve özel hastanelerde uzman ve doktorlar tarafından yapılan muayeneye ait giderleri karşılar.
  2. Tanı Birimleri: Uzman ya da doktorun mevcut hastalığın teşhisi için gerekli olan her türlü laboratuar, kardiyoloji, radyoloji ve nükleer tıp gibi tanı birimleri kapsamında olan giderler karşılanır.
  3. Tahlil ve Röntgen: Doktorun gerek teşhis gerekse tedavi için tıbben gerekli gördüğü durumlarda tahlil ve röntgen giderleri karşılanır. Yine teşhis yöntemlerinin uygulanması için yapılan anestezi, kullanılan ilaç ve doktor ücreti giderleri karşılanır.
  4. İlaç Masrafları: Teşhis ve aynı zamanda tedavi için doktorun tıbben gerekli gördüğü ve tazminat talep formunda belirttiği durumlarda reçetede belirtilen tüm ilaç giderleri karşılamaktadır. Reçete olmadan ya da kupürsüz alınan ilaç masrafları sigorta bunu karşılamaz.

MR-Sintigrafi-Tomografi

Uzman ya da doktor hastalığın teşhisi için MR-Sintigrafi-Tomografi gerekli gördüğünde bu giderler karşılanır.

Fizik Tedavi

Doktor hastalığa teşhis koyduktan sonra fizik tedaviyi gerekli gördüğü durumlarda fizik tedavi kapsamındaki tüm giderleri sigorta karşılamaktadır.

Rutin Kontrol ve Diagnostik

Sigortalının rutin kontrolleri, şikâyeti olmaksızın yapılan doktor muayeneleri, aşılar ve ön tetkikleri, alerji tanı, menopoz ve osteoporoz tanısı, göz muayenelerinin giderleri karşılanır. Doktor tarafından istenen check-up amaçlı tetkikler ve doğum teminatı kapsamı içinde kontrol amaçlı harcamaları azalan bakiye şeklinde poliçe limitleri dâhilinde karşılar.

Belirtilen tüm güvenceler, sağlık sigortası poliçe koşullarına ve söz konusu limitlerine uygun olmak şartı ile yapılır. Bu noktada, sigortalının, alınacak teminatları iyi analiz etmesi gerekir.

Aynı zamanda sigortalının yalnızca ihtiyaç duyulacak güvenceleri alması önemli bir adım olmakla birlikte poliçeden tasarruf edilmesi sağlanmış olur.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2018, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER