Romantik Banyo Dekorasyon Önerileri

Romantik Banyo Dekorasyon Önerileri

/
/
21 görüntüleme

Romantik Banyo Dekorasyon Önerileri, Banyolar, pek sık vakit geçirilmeyen, rahatlamak ve yenilenmek amacıyla kullanılan yerlerdir. Ancak bazen küvette bir terapi veya keyif amacıyla vakit geçirmek kaçınılmazdır. Dolayısıyla bu ortamı yumuşatmak ve romantik hale getirmek küçük fikirlerle mümkündür.

Nasıl yapılır?

Banyoda kullanılacak dekoratif eşyalar ile romantik bir ortam yaratılabilir.

Mumlar

Mumlar, dekoratif oldukları gibi meditasyon havası vereceğinden banyoda tercih edilebilirler. Özellikle kokulu mumlar yakıldığında havaya hem ruhu okşayacak kokular yayar hem de romantik bir hava yaratır.

Tütsüler

Güzel koktukları gibi otantik bir hava yarattıkları doğrudur. Duş veya güzellik banyosu esnasında yakıldıklarında hem dekoratif hem de romantik bir ortam yaratabilirler.

Işıklandırma

Evin her bölümünde olduğu gibi ortamın havasını belirleyici nitelikte olan ışıklandırma banyoda da önemli bir etkendir. Banyoda geçirilecek keyifli saatler loş bir ışıklandırma ile daha romantik hale getirilebilir.

Güller

Güller ve gül yaprakları romantizmin olmazsa olmazlarıdır. Banyoda birkaç yere veya küvet suyuna serpilmiş gül yaprakları romantik ve rahatlatıcı bir hava yaratacaktır.

Sepetler

Minik sepetler ve içine doldurulmuş kokulu sabunlar, şık havlular ve dekoratif eşyalar banyoda romantik bir hava yaratacaktır.

Tüller

Küvet perdesi yerine ince bir tül kullanabilir veya tüller ile süsleme yapılması romantik bir ortam yaratabilir.

Vintage

Güller, ışıklar, mumlar dışında günümüzde oda dekorasyonlarında tercih edilen vintage aksesuarları banyoda da kullanmak romantik bir ortam yaratacaktır. Duvarları raf ve üzerlerinde vintage aksesuarlarla süslemek yerinde bir seçim olabilir.

Bir önceki yazımız olan En Güzel Mutfak Modelleri, Mutfak Dekorasyonu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Hayatın Kalbine