Lazer Epilasyon Nedir; Yararları ve Zararları

Lazer Epilasyon Nedir; Yararları ve Zararları

/
/
16 görüntüleme

Lazer Epilasyon Nedir; Yararları ve Zararları, Lazer epilasyon kadınların ve erkeklerin şikâyet ettikleri tüylerden kurtulmalarında kesin çözüm olarak görülen estetik işlemlerinden biridir. Belirli bir seans süresinden sonra vücutta çıkan tüyler zamanla incelmeye ve tamamen yok olmaya başlıyor. Lazer epilasyon yöntemi sayesinde pürüzsüz bir cilt ile gezen hanımlar kadar beyler de bu yöntem sayesinde sırt ve göğüs bölgesindeki tüylerden kolay bir şekilde kurtulma imkânına sahipler.

Çok uzun bir süre gerektirmiyor olsa da en az 1 yıl gibi bir süreye yayılan seanslarda hem kontrol aşaması hem de lazer aşaması bulunuyor. Lazer yaptırdıktan sonra 15 gün bekleyip kontrol için gitmeniz gerekiyor. Kontrol seansında ise yeniden olgunlaşan tüylerin yok edilmesi sağlanıyor. Tüylerinden şikâyetçi olan hanımların kesin çözüm ile bu sorundan kurtulmasını sağlayan lazer epilasyon son derece etkili bir yöntemdir. Ancak bu yöntemin de dikkat edilmesi gereken bir takım durumlar oluyor.

Lazer Epilasyon Yaptırmanın Yararları

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen insanlar mutlaka lazer makinesinin markasını dikkate alarak seanslara başlamaları gerekiyor. Lazer makinelerinde her zaman kaliteli olanlar tercih edildiğinde son derece başarılı sonuçlar almanız mümkün. Lazer epilasyonu belirli bir süre yaptırdıktan sonra tüyleriniz de büyük oranda bir azalma olduğunu göreceksiniz. Zamanla kendini yenilemeyen bu tüyler tamamen yok olacak ve bir daha ağda gibi dertlerle uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

Lazer Epilasyon Zararlı mı?

Birçok bayan tüylerinden şikâyet etse de lazer epilasyonun zararlı olduğu kanaati ile bunu yaptırmaktan çekinmesi sık rastlanılan durumlardan biridir. Bikini bölgesine uygulanan lazerin yumurtalıklara zarar veriyor düşüncesi de hanımları bir hayli düşündürüyor. Ancak lazer epilasyonun herhangi bir zararı bulunmuyor. Işınlar sadece kıl köklerine kadar indiği için herhangi bir zarara neden olmuyor ya da yumurtalıklara zarar vermiyor.

Bir önceki yazımız olan Doğum Kontrol Hapı Nedir? Doğum Kontrol Hapı Nasıl Kullanılmalıdır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Hayatın Kalbine