Kimyasal Peeling Nedir Ne İşe Yarar?

Kimyasal Peeling Nedir Ne İşe Yarar?

/
/
53 görüntüleme

Kış mevsimi girişinde uygulanması tavsiye edilen kimyasal peeling nedir? Sadece yüz bölgesi değil, eller, boyun gibi kimyasal bileşenlere ve işlemlere maruz kalan bölgelere hitap eden kimyasal peeling sayesinde cilt lekeri ve ciltte beliren çukurlara çözüm üretilir. Kimisi için uygulama, kış mevimi öncesi olmazsa olmaz cilt bakımı halini almış durumunda. Zahmetsiz ve faydalı olarak kabul gören bakım bu nedenleriyle birçok kişi tarafından tercih dilmektedir.

Kimyasal Peeling Nedir?

Kimyasal peeling, kimyasal solüsyonlar eşliğinde deriyi canlandırma işlemidir. Faydasını gören kişilerin paylaştığın onlarca yorumu görenlerin internette en sık araştırdığı sorudur kimyasal peeling

Kimyasal peeling, kimyasal solüsyonlar eşliğinde deriyi canlandırma işlemidir. Faydasını gören kişilerin paylaştığın onlarca yorumu görenlerin internette en sık araştırdığı sorudur kimyasal peeling . Düzenli bu peelingi yaptıranlar, ciltlerindeki canlılığı ve ferahlığı fark ettiklerini, genç bir cilde kavuştuklarını belirtmektedir. Tedavide ölü gözeneklerin soyulmasına imkan veren kimyasal asit bileşeni kullanılır. Bu soyulma ile birlikte cilt, ölü gözenek ve deriden arındırılır. Kullanılan kimyasal asit maddesinin ise insan sağlığına zararı yoktur.

Tedaviyi olacak kişinin cilt dokusuna ve tedavinin uygulanacağı cilt bölgesi analiz edildikten sonra tercih edilecek bileşene hekim karar vermektedir. Uygulama ise zahmetsiz ve kısa sürer. Deri yağlanma ve ölü hücrelerden arındırıldıktan sonra tedavi uygulanır ve ardından hasta günlük yaşantısına geri dönebilir. Kimyasal peeling tedavisinden sonra ciltte birkaç gün içerisinde geçen hafif kızarıklıklar ve soyulamalar dışında herhangi yan etki gözlenmemektedir. 

Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cilt lekeleri için etkili çözüm olan peeling işleminin ardından dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Hekimin önereceği uygulamalar ve uyarılar uygulanmalıdır. Cilt, el yordamıyla kesinlikle soyulmamalıdır. Cilde fayda sağlamak yerine kimyasal peeling’in kalıcı lekelere yol açabileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle de uygulama sonrası ciltte hekimin uygun göreceği nemlendirici bileşenler kullanılmalıdır.  

Ciltteki Hangi Problemlere Karşı Kimyasal Peeling Yaptırılabilir?

Elbette her tedavide olduğu gibi, kimyasal peeling’in de etkisinin fazla olduğu cilt problemleri bulunur. 

Kimyasal Peeling Tedavisi;

  • Kırışıklıklar,
  • Güneş lekelerine,
  • Cilt lekelerine,
  • Koyu renkli lekelenmeler,
  • Hormonal ve gebelik lekelerine

Karşı uygulanabilir. Tedavi, derideki sarkmalara karşı etkili değildir. Bazı durumlarda da kimyasal peelingin yapılması uygun görülmemektedir. Derin yaralar, enfeksiyona açık yaralar, derin güneş yanıkları ve Roaccutane tedavisi görmüş kişilerde tedavi uygulanmamaktadır.

Kimyasal Peeling, Cilt Lekeri, Kimyasal Peeling Fiyatları, Kimyasal Peeling Nedir?

Kimyasal Peeling Yapan Merkezler

Birçok sağlık merkezi ve hastanede kimyasal peeling tedavi uygulamasını gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken ise uygulamayı yaptıranların yorumlarını araştırarak ve sağlık merkezi ve hekimin referanslarını inceleyerek hekime ve sağlık kuruluşuna karar vermenizdir. Cildinizin ömrünüz boyunca sizinle kalacağınız unutmayın, merdiven altı herhangi bilgisi olmayan kişilerin bu tip uygulamalar yapmasına itibar etmeyin.

Kimyasal peeling fiyatları ise uygulamanın yapıldığı merkez ve hekime göre değişebilmektedir.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Hayatın Kalbine