Kedi Nanesi Neye İyi Gelir, Catnip’in İnanılmaz Sağlık Faydaları

Kedi Nanesi Neye İyi Gelir, Catnip’in İnanılmaz Sağlık Faydaları

/
/
17 görüntüleme

Catnip’in inanılmaz sağlık faydaları arasında cildin yaralarını tedavi etmek, kepek ve tahriş olmuş kafa derisi gibi saç hastalıklarını tedavi etmek, krampları ve ateşi hafifletmek, mide ve karın problemini hafifletmek, ruh hali dalgalanmaları ve adet ağrılarını azaltmak, stresi azaltmak ve uykuya yardımcı olmak sayılabilir. Diğer faydaları arasında böbreğin desteklenmesi, kilo kaybına yardımcı olunması, iyileşme sürecinin desteklenmesi ve vücuda hayati önem taşıyan besinler sağlanması bulunmaktadır.

1400’lü yılların başında, Avrupalılar arasında yaygın bir uygulama, catnip yapraklarından yapılmış çay içiyordu. Nane çayı severdi bu insanlar, naneye oldukça benzer koku ve lezzet vardı. Ancak, daha sonra güvenilir bir ilaç oldu. Benzer şekilde, marihuanadan hoşlanan insanlar, alternatif olarak catnip kullanmışlardır. Bu onlara esrar sigara içtikten sonra yaşadıkları aynı yanılsamalarla sağlardı.(yine de denemeyiniz)

Catnip: Genel Bakış

Nepeta cataria bilimsel adıyla, catnip aynı zamanda catswort ve catmint olarak bilinen yaygın bir çiçek. Birçok insan kedi nanesinin sahip olduğu sakinleştirici ve yatıştırıcı etkilerden habersizdir. Ayrıca, insan için de inanılmaz faydalar sağlar. Ayrıca, yerli menzili, Çin dâhil olmak üzere Asya’nın çoğu ve Avrupa’nın bazı bölgelerinde uzanıyor. Ancak, şimdi, küresel bir ihracat haline geldi ve dünyanın birçok yerinde mevcut. İçinde bulunan terpenoid gibi belirli bir miktar kimyasaldan dolayı güçlüdür.

Catnip, kedi nanesi nasıl kullanılır: Bundan nasıl yararlanılacağı hakkında konuştuğumuzda, aklımıza iki sebep gelir. Biri, yaban kedisi yapraklarından çay hazırlayarak olabilir, diğeri ise yapraklarından çıkarılan uçucu yağı basitçe uygulayabilir. Catnip’in günlük kullanımları arasında meyve suları, çaylar, ekstraktlar, tuzlar, tentürler ve tütsülenecek otlar bulunur. Birçok kuşak bunu ilaçlara alternatif olarak kullanmıştır. Dahası, araştırmacılar bunun bazı hastalıklar için güvenilir bir tedavi olduğunu kanıtlamıştır. Kedi nanesi denmesinin amacı kedilere iyi gelmesi ve kedilerin bu bitkiyi çok sevmesidir.

Catnip’in İnanılmaz Sağlık Faydaları

Aşağıda tartışılan catnip’in faydalarına daha yakından bakalım:

1. Cilt Koşullarının Tedavisi

Kedi nanesi nedir: doğal bir itici gibi davranır ve böcekleri bahçelerden uzak tutar. Ancak, tahrişleri rahatlatmak için bir böcek tarafından ısırıldıysanız, cildinizi cilde uygulamak en iyi seçimdir. Enflamasyonu azaltmak ve iyileşme sürecini hızlandırmak için etkilenen kısımda ekstreler ve tuzlar uygulanması şiddetle tavsiye edilir . Üstelik kadınlarda erken yaşlanma sorununun artması nedeniyle, sorunu çözmek için günde iki bardak kakadu çayı içmek tavsiye edilir. Bu, yabani havuç yapraklarında bulunan yüksek miktarda antioksidanlar aracılığıyla gerçekleşir. Ayrıca, bu bitki keskin bir doğası vardır ve sabit bir süre boyunca kullanılıyorsa, gevşek kasları ve cildi sıkılaştırmaya yardımcı olur.

Saç için 2. Catnip Faydaları

Kedi nanesi yararları: Catnip’in antiseptik özellikleri kepek için bir çare yapar. Saçınızın ve saç derisinin sadece küçük bir kısmını uygulamak zorundasınız. Eğer uygularsanız ve saçınıza bırakırsanız sorun olmaz. Bu, tahriş olmuş bir kafa derisi olan kişiler tarafından yapılır. Sert saçları olanlarınız için, bir bakım maddesi olarak da kullanılabilir. Saçınızı Catnip çay infüzyonu içine sokmanız gerekiyor. Aksi halde, saçınızı şampuanladıktan sonra kullanırsınız. Bu saçlarınızı oldukça yumuşak hale getirecek ve onları şartlandırılmış ve nemlendirecektir.

3. Krampları ve Ateşi Kolaylaştırır

Kedi nanesi faydaları: Catnip, birçok insan tarafından kramplardan kurtulmak için kullanılır . Gerilmiş kaslara ve kemiklere uygulandığında hemen rahatlama sağlar. Benzer şekilde, birçok sağlık çalışanının astım hastaları için buhar inhalasyonu sırasında bir miktar Catnip yağı kullanması da önerilmektedir.

Ayrıca, bu nane ürününün doğası da ateşi hafifletebilir. Ateşi çeken kişi aşırı terlemeyi ve dolayısıyla vücut sıcaklığını düşürür.

4. Mide ve Karında Sorunları Çözer

Kedi nanesi neye iyi gelir: Bugün, kontamine gıdaların aşırı tüketimi nedeniyle, mide problemleri olan insanlar, genellikle ülserler artmıştır. Tüketici Catnip, mide sularının salgılanmasını iyileştirerek sindirim sisteminin daha iyi çalışmasına yardımcı olur. Bu bitki, geleneksel ilaçların güvenilir olması koşuluyla asit saldırılarını hafifletmek için kullanılabilir.

Üstelik Catnip 17 sırasında ünlüydü inci mide gazı ortadan kaldırarak ajan olarak yüzyılın. Catnip’i kullanmak, karındaki tüm gazları temizlemeye yardımcı olabilir. Zencefilli bir sıcak Catnip çay içerek kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, 3-4 damla Catnip esansiyel yağını peçete üzerine koyabilirsiniz ve benzer faydalar elde etmek için onu koklayın.

5. Adet Kısıtlamaları

Doğal bir çare olmak, kadınlar için acıyı azaltmaya yardımcı olur ve adet döngüsünü düzenler. Düzensiz dönemleri ve ruh hali değişimleri yaşayan kadınlar, Catnip’in yapraklarından yardım almalıdır. Ayrıca, Catnip’in yatıştırıcı etkileri, başta depresyon ve ruh hali değişiklikleri olmak üzere menstruasyonun tüm semptomlarının kontrol altına alınmasını sağlar.

6. Uykuda Stres ve Yardımları Azaltmaya Yardımcı Olur

Kedilerin Catnip’e bu kadar çok ilgi göstermesinin bir nedeni var. Bunun nedeni, onları yüksek kılar ve insanlara da uygulanabilir, ancak çok daha kontrollü bir şekilde yapılabilir. Yeme, içme veya sigara içme Catnip, stres azaltma sağlar ve kaygıyı azaltır . Aynı zamanda bağışıklık sisteminizi güçlendirir, hastalıklarla savaşmak için daha fazla güç verir.

Ayrıca, yıllardır uykusuzluk problemleri olanlar için, bu sorunu tedavi etmek için Catnip’i kullanmak için denenmiş ve test edilmiştir. Bazı insanlar, uyumadan önce günlük olarak bir bardak Catnip çay içmeyi alışkanlık haline getirmeniz gerektiğini söylüyor.

7. Böbrekler İçin Faydalı

Catnip bir idrar söktürücüdür, idrarı sık sık yapar. Bir bardak çay, vücuttan atılan atıkları hızla ortadan kaldırarak idrara çıkmayı teşvik eder. Dahası, böbrekleriniz hızlı bir şekilde temizlenecek ve böbrek hastalıklarının şansını azaltacaktır. Herhangi birinizin zayıf bir böbreği varsa, Catnip yapraklarını bu tür koşullardan çabuk iyileşmek için kullanabilirsiniz.

8. Artan Terleme Ve Kilo Verme

Catnip’in zahiri mülkiyeti bu gibi durumlarda devreye giriyor. İçme Catnip yaprakları sizi daha fazla terletir, bu da tüm zararlı toksinleri vücuttan temizler. Vücuttaki toksin düzeylerinin miktarı, metabolizma düzeyinizin durumunu anlatır. Geliştirilmiş bir metabolizma ile vücudunuz yağları çok daha hızlı yakar. Bu nedenle, bu aşırı kilo kaybına yol açacaktır.

9. İyileştirilmiş İyileşme Süreci

Grip ve soğuk durumunda, vücudu tahliye etmenin en hızlı yolu, vücuttan toksinlerin alınması için terleme yoluyla gerçekleşir. Ateşin kaybolması durumunda, bu toksinler vücutta kalır. Soğuk algınlığı tedavisinde birçok uzman tedavi edilene kadar Catnip çayını içmenizi tavsiye eder.

10. Tam Besin

Birçok insan Catnip yapraklarını tüketmeyi tercih etmese de, tek başına vücut için yararlı olan bir dizi besin maddesi vardır. Vücut tarafından gerekli olan tüm temel asitleri, organik bileşikleri, vitaminleri ve mineralleri içerir. Bu bitki bir kediyi tekmelemekten başka mucizeler yapabilir.

11. Diğer Sağlık Faydaları

Catnip, antiseptik özellikleri ile bilinen bir bileşen olan Thymol’a sahiptir. Bitkinin bu niteliği, migren ve baş ağrıları için en etkili tedavidir. Bu nedenle, bir sürü yararı olan eksiksiz bir üründür.

Sonuç

Sonuç olarak, Catnip yapraklarının düzenli kullanımı iyi bir sağlık sağlar. Daha iyi gastrointestinal fonksiyonlar haricinde, stresi azaltmaya ve ses uykusunun sağlanmasına yardımcı olur. Catnip’in bir tüketicisi mükemmel bir psikolojik performansa sahip olacak.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Hayatın Kalbine