Karaciğer Yağlanmasına İyi Gelen Bitkiler

Karaciğer Yağlanmasına İyi Gelen Bitkiler

/
/
17 görüntüleme

Karaciğer Yağlanmasına İyi Gelen Bitkiler, Karaciğer yağlanması doğru tedaviler uygulanmazsa karaciğer yetmezliğine neden olan sorunlar yaratabilmektedir. Karaciğer yağlanması sorunu olan kişilerin bol sebze tüketmesi gerekmektedir. Aynı zamanda karaciğer yağlanması sorunu yaşayan kişilerin ideal kilolarına ulaşması da gerekmektedir. Bu nedenle düzenli egzersiz yapmak da karaciğer yağlanmalarının önüne geçebilmektedir. Karaciğer yağlanmasına iyi gelen bitkiler ile sizlerde sorunlarınızın üstesinden geç olmadan gelebilirsiniz.

Karaciğer yağlanmaları için genellikle sebze ağırlıklı beslenme önerilmektedir. Bunun yanı sıra et tercihlerinde de yağsız beyaz etler tercih edilmelidir. Karaciğer yağlanması sorunu yaşayan kişiler maydanoz kürü deneyebilirler

Maydanoz Kürü

Maydanoz kürü için yarım bağ taze maydanoz ve yarım limon suyu kullanmanız gerekmektedir. Öncelikle maydanozlar temizlenir, yıkanır ve blenderden geçirilir. Kürün içerisine taze sıkılmış iki yemek kaşığı limon eklenerek maydanozlar ile birlikte yeniden karıştırılarak tüketilmeye hazır hale getirilir. Maydanoz kürü sabah aç karnına içmeniz gerekmektedir. Kür 15 gün boyunca devam ettirildikten sonra 5 gün ara verilir ve yeniden 15 gün boyunca içilir.

Karaciğer Yağlanması Tedavisi

Maydanoz kürünün püf noktalarından biri de limonun taze sıkılarak kullanılacak olmasıdır. Bu nedenle önceden sıkılmış ya da marketten hazır olarak alınmış limon sularını kullanmamanız gerekmektedir.

Kereviz Kürü

Kereviz karaciğer yağlanması sorunu yaşayan kişilerin tüketmesi gereken besinler arasında yer almaktadır. Kereviz kürü için haşlanmış suyun içerisine 250 gram kerevizi doğrayarak 10 dakika haşlayın. Kerevizin hem suyunu hem de kerevizi tüketmeniz gerekmektedir. Aç karnına tüketilmesi gereken kür haftada 3 gün olmak şartı ile 3 ay boyunca devam ettirilmelidir.

Karaciğer yağlanmasına ne iyi gelir?

Doğal kürler uygulanırken kullanım süreleri önem taşımaktadır. Bu nedenle kullanılan her kür zamanında uygulanmalı ve zamanında ara verilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Kaşıntıyı Geçirmek İçin Doğal Yöntemler başlıklı makalemizde kaşıntı, kaşıntılar için ve kaşıntıyı geçirmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Hayatın Kalbine