Markalara Göre Kadın Gözlükler Listesi

Yaz modasının vazgeçilmez parçalarından olan gözlük, hanımlar için kombini tamamlamanın püf noktalarından biri. Son dönemlerde artan gözlük çeşitliliği seçim yapmayı zorlaştırsa da bazı küçük kriterleri bilmek şıkların büyük bir kısmını elemenize yardımcı olur. Bu kriterlerden bir kaçı şunlardır:

Markalara Göre Kadın Gözlükler Listesi

Yaz modasının vazgeçilmez parçalarından olan gözlük, hanımlar için kombini tamamlamanın püf noktalarından biri. Son dönemlerde artan gözlük çeşitliliği seçim yapmayı zorlaştırsa da bazı küçük kriterleri bilmek şıkların büyük bir kısmını elemenize yardımcı olur. Bu kriterlerden bir kaçı şunlardır:

  1. Yüz şekline uygun çerçeveleri bilmek
  2. Tenine ve kombinine uygun rengi seçmek
  3. Kaliteli ürün üreten markalardan alışveriş yapmak

İlk iki kriteri kendinize uygun bir şekilde belirledikten sonra üçüncü kriteri de tamamlarsanız alışveriş için beklemenize gerek kalmayacaktır. Peki ama kaliteli ürünlerin üretildiği markaları nereden bulacağız? Bu makalede en iyi kadın gözlüğü markalarını 9 maddeli bir liste ile ele alacağız;

PRADA

Hollywood ünlüleri tarafından sık sık tercih edilen Prada, çanta ve ayakkabı gibi aksesuar modelleriyle bilinmesine karşın en iyi kadın güneş gözlüğü markalarının içinde yer almaktadır.

RAY-BAN

Eski, klasik tarzdaki gözlükleri yeni bir görünümle müşteriye sunan RAY-BAN uzun süreli kullanım isteyenler için aranan parça. Modasının hiç geçmemesi bu derece popülerlik kazanmasında önemli rol oynamıştır. Çerçeve çeşitliliği ve gençlere hitap eden tasarımları daha uzun bir süre yukarılarda kalacağını işaret ediyor.

DKNY

Gömlek ve kot pantolon gibi tekstil ürünleri de üreten marka, ünlülerin gözlük tercihlerinde başta gelen markalardan biri olmaya devam ediyor. Kalın çerçeveli modellerin öne çıktığı marka klasik tarzından ödün vermemeye özen gösteriyor.

DIOR

Koleksiyonunda her yıl önemli değişimlere imza atan Dior kadınsı ve narin tasarımlarıyla büyük rağbet görüyor. Tasarımlarını bir çizgide ilerletmeyen marka, başarısını arttırmaya devam ediyor.

GUCCI

Her yıl moda tasarımlarının belirlenmesinde önemli bir yol oynayan Gucci, gençler arasında fazlasıyla tercih edilen bir marka. Tasarımlarıyla her yıl trendleri yakalamayı iyi biliyor ve özgünlüğünden ödün vermiyor. Büyük çerçeveleri ilgiyi üzerinde toplarken farklı tasarımları hanımları her yıl daha da heyecanlandırıyor.

CHANEL

Klasik ve naif gözlüklerin adresi olan marka yer yıl başarısını katlamaya devam ediyor. Genellikle büyük ve gösterişli gözlükleriyle öne çıkarak kendine özgün havasıyla herkesi büyülüyor.

FENDI

Şarkıcılar, oyuncular ve sporcular tarafından en çok kullanılan gözlükler arasında olan marka, farklı cam renkleri ve çerçeveleriyle ün toplamıştır. Aynı zamanda Top Tens web sitesi tarafından en iyiler arasında birinci sıraya konmuştur.

DOLCE & GABBANA

D&G olarak bilinen marka en iyi gözlük üreticileri arasında yer alıyor. Şık ve modern tasarımları ön planda olan mağaza satışlarına başarılı bir şekilde devam ediyor.

ILLESTEVA

Newyork'ta tasarlanan gözlüklerini İtalya'da el yapımı olarak üreten marka her geçen saniye popülerliğini arttırıyor. Kaliteli malzemeyle, özgün gözlükler üreten Illesteva 2010'da kurulmasına rağmen hızla tanınmayı başardı ve Hollywood yıldızlarının da kullanmasıyla birlikte ününü arttırmaya devam etti. Yuvarlak gözlük akımına farklı bir anlayış kazandıran marka ilgiyi üzerine toplamaya devam ediyor.

Diğer kadın gözlük markalarından bazıları;

Giorgio Armani, George, Oliver Peoples, Jeepers Peepers

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2018, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER