İşyeri Sigortası Nedir?

İşyeri Sigortası Nedir?

/
/
15 görüntüleme

İşyerinizde çalışanlarınızı ve sizi olası birçok tehlike bekliyor olabilir. Hatta yaşanacak kayıplar sonucu mevcut iş potansiyelinizi zarar uğratacak olabilirsiniz. Bu aşamada işyeri sigortası yaptırmış olmak önemin dışında bir zorunluluk olacaktır.

İşyerinizi bekleyen tehlikeler nadiren başınıza gelebilecek riskler değil. İş yerinizin tüm üretim gücünü alt üst edebilecek bir yangın, fırtına gibi riskler uzun vadede büyük kayıpların hazırlayıcısı olabilir. Dolayısıyla iş yerinizi yangına, hırsızlık, deprem, su baskını, fırtına gibi tüm risklere karşı koruma altına almış olmanız gerekecektir.

İşyeri Sigortası

İş yeriniz fabrika, plaza, mağaza, dükkan veya ofis ne olursa olsun korunma ihtiyacındadır. Demirbaş eşyalarınız, makineleriniz hırsızlık, yangın, deprem, fırtına gibi riskler karşısında bir anda yok olabilir. Aynı zamanda yer kayması, grev, lokavt, infilak, su baskınları, kar ağırlığı, cam kırılması, enkaz kaldırma, araç çarpması, komşulara ve üçüncü kişilere karşı sorumluluk, kira kaybı, mal sahibine karşı sorumluluk gibi ihtimaller karşısında işyeri sigortası güvencesi ile durulabilir.

İşyeri sigortası poliçe kapsamları oldukça geniş teminat seçeneği ile sunulmaktadır. Bu yüzden öncelikle bir ihtiyaç analizi yapmak ve doğru teminat tercihlerini oluşturmak gerekmektedir. Çilingir hizmetinden; elektrik su arızlarına, kişisel eşya teminatından çalışanların başına gelebilecek rizikolara kadar geniş teminat seçeneği olan bu poliçelerde doğru ihtiyaçlar belirlendiğinde işverenin büyük kayıpları yeniden üretim olarak dönecektir. Aksi takdirde maliyeti ve masrafı kolay elde edilemeyecek bu giderler bir anda heba olacaktır. Bu birikimi oluşturan kişiler için işyeri sigortaları en maliyetsiz ve en fazla dönüş sağlayan yatırımlardır.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Hayatın Kalbine