Hamilelikte Kız Bebek Belirtileri Nelerdir?

Hamilelikte Kız Bebek Belirtileri Nelerdir?

/
/
10 görüntüleme

Hamilelikte Kız Bebek Belirtileri Nelerdir?

Gebe olan kadınlar kimi zaman bebeklerin cinsiyetini önceden tahmin edebiliyor. Halk arasında yaygın inanca göre kız bebek bekleyen anne adaylarının daha çok ekşi gıdalara yöneldiği, erkek bebek bekleyen anne adaylarının ise daha çok tatlı gıdalara yöneldiği ile ilgili bir düşünce söz konusudur. Her ne kadar tıp biliminde bu belirtilerin kesin bir sonucu olmasa da bebeğin kız ya da erkek olduğunu cinsiyetin öğrenildiği haftalardan önce saptayabilme imkanı da söz konusudur.

Kız Bebek Belirtileri

Bebekler anne karnında farklı tepkilere neden olabiliyor. Örneğin erkek bebeğin kalp atışları dakikada 140’dan az olabiliyorken kız bebeklerin kalp atış hızları dakikada 140’dan daha fazla olduğu ifade ediliyor. Kimi zaman kız ve erkek bebek tahmininde bulunan kadınlar bunu karnın dış görünüşüne bağlı olarak yapabiliyor.

Örneğin kız bebek bekleyen anne adaylarının karnı yana doğru yayılırken erkek bebek annelerinde daha dışa doğru ve sivri bir karın olduğu ile ilgili yaygın bir inanç söz konusudur. Kız bebek bekleyen anne adaylarında bulantılar çok daha fazla olabiliyor. Bulantıların 12 haftaya kadar devam ediyor ise bu bebeğin kız olabileceğinizi düşündürebiliyor.

Hamilelikte Kız bebek belirtileri ile tıp ile uyuşmayan bazı inanışlar da söz konusudur. Örneğin ip bağlı yüzük dairesel şekiller oluşturuyor ise kişiler bunu kız bebek olarak yorumlayabiliyor. Bunun aynı sıra biri ellerinizi uzatın dediğinde avuç içinizi açıyorsanız eğer bu da kız bebek olarak yorumlanabiliyor.

Uyurken sağ tarafa dönüp yatmak da kız bebek ile ilgili işaretler verebiliyor. İdrar renginden de kimi anne adayları bebeklerinin cinsiyetini tahmin edebildiklerini iddia edebiliyor. Örneğin kız bebeklerde idrar rengi sarı ve donuk şekilde görünüyor ise kız bebek işareti olduğunu düşünen anne adayları vardır.

Bir önceki yazımız olan Sezaryan Doğum, Yararları Ve Zararları Nelerdir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Hayatın Kalbine