Hamilelikte Erkek Bebek Belirtileri Nelerdir?

Hamilelikte Erkek Bebek Belirtileri Nelerdir?

/
/
8 görüntüleme

Hamilelikte Erkek Bebek Belirtileri Nelerdir?

Aile kurup bebek sahibi olmak her genç kızın hayali olup yaşantının temel taşlarından biridir. Evlendikten sonra her anne adayının kalbinde gebe kalmak yatar. Gebelik süresince en merak edilen konulardan biri de bebeğin cinsiyetinin ne olacağı sorusudur. Hamilelikte bebeğin erkek mi kız mı olacağı sorusunun cevabı ilk başlarda net değildir. Ama gün geçtikçe bazı belirtilerin ortaya çıkması ile ipucu elde edilebilir. Bebek erkek ise bunu öğrenmenin yolu kız bebeğe göre daha kolaydır.

Erkek Bebek Belirtileri

Eğer anne adayı erkek bebek sahibi ise hamilelik süresince bazı fiziksel zorluklar yaşayabilir. Gebelikte görülen şiddetli baş ağrısı erkek bebeğin habercisi olabilir. Aşerme de gebelikte sıklıkla yaşanan doğal durumlar arasındadır. Hamilelikte annenin canı limon, portakal gibi narenciye (ekşi) tipi yiyecekler ile tuzlu ve et-peynir türü gıdaları çekerse bebeğin erkek olma olasılığı muhtemeldir.

Gebeliğin ilk dönemlerinde sıklıkla görülen mide bulantısı şikayetleri yoksa ve anne adayı kusma sorunu yaşamıyorsa erkek bebek olacağına delalet yorumlanır. Anne adayının yüz şekli de hamilelik döneminde değişime uğramaktadır. Önden bakınca burunda genişleme ve yayılma tarzında bir durum varsa erkek bebeğin varlığına işaret eder. İdrar rengi de bebeğin cinsiyeti hakkında ipucu verebilir, parlak sarı renkte ise erkek bebek sahibi olma olasılığı yüksektir.

Hamilelikte Erkek Bebek Karnı

Karın bölgesi sivri olan hamilelerin de çoğunlukla erkek bebek doğurma olasılıkları yüksektir. Hatta bazı inanışlara göre erkek çocuğa hamile olan annelerin ise daha güzelleştiğine inanılır. Erkek bebek doğurması beklenen anne adaylarının ellerinde kuruluk da sıklıkla yaşanan bir diğer durumdur.

Yumuşatıcı krem kullanarak sorunu aşmaya çalışan anne adayları normale göre iki kat fazla krem tüketirler. Bilimsel veri olarak ise bebeğin anne karnındaki kalp atış sayısı dakikada 140 ve altında ise erkek bebek olma ihtimalinin yüksek olduğu düşünülür. Tüm bunların dışında esas ve kesin sonuca ultrason ile ulaşmak mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Hamilelikte Kız Bebek Belirtileri Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Hayatın Kalbine