Evleneceğiniz Kişiye Sorulacak Sorular

Evleneceğiniz Kişiye Sorulacak Sorular

/
/
16 görüntüleme

Evleneceğiniz Kişiye Sorulacak Sorular

Evlilik, yaşamın devam etmesi için önemli olduğu kadar,  sosyal insanın ruhsal tamamlanışını da sağlayan, toplum içerisinde ilişkilerin “meşru zemini” olarak kabul görmüş, ve toplumun en temel yapı taşını oluşturan “Aile”nin ilk basamağıdır. Ve çok ciddi bir müessesedir. Bu müessesede oluşabilecek mikro sorunlar, bütün toplumu etkileyen makro sorunların temel dinamiklerini oluşturabileceği gibi, bu müessesenin mutlu, huzurlu ve sevgi dolu olması da toplumda yer alan bir çok sorunun ortadan kalkmasında önemli bir rol oynayacaktır. Bu nedenle evlilik kararı alınmadan önce bu kadarın ciddiyetinin bilincinde olmak ve sadece kişinin kendisini değil, tüm toplumu ve hatta dün dünyayı etkileyebilecek bir eylem olduğu akıllardan çıkarmamak gerekir. Evleneceğiniz kişiye sorulacak sorular nelerdir gelin bunları detaylıca inceleyelim.

Evlilikte Neye Dikkat Edilmeli?

Kişi Nasıl Tanınır:

Evlenmeden önce adayların bir flört birlikteliği var ise bu kişiler mutlaka birbirlerini tanıdığını, ya da yeteri kadar tanıdığını düşünürler. Ancak, flört dönemindeki beyindeki hormonların fazlalığı kişilerin tolerans çıtasını yukarılara çıkardığı için bazı sorunlar karşısında verilecek tepkileri ört-bas ederken, aynı zamanda aynı evi paylaşmadıkları için yeteri kadar birbirlerine şeffaf olmayacaktır.

Evlilik, Evlenmeden Önce Sorulması Gerekenler

Bu nedenle kişilerin aslında birbirlerine karşı oynadıkları bu “rol” döneminde kişi doğru analiz edilmeli ve evlilik gibi ciddi bir karar ancak bu suret ile verilmelidir. Bir insanı tanımak muhakkak dünyayı keşfetmek kadar geniş bir kavramdır. Ancak öte yandan, bazı kilit sorular sorularak karşınızdaki en azından evlilik için uygun olup olmadığı konusunda bir takım kanaatler oluşabilir.

Evlenmeden Önce Eş Adaylarına Sorular

Bağımlılıklar:

Eş adayına mutlaka herhangi bir bağımlılığının bulunup bulunmadığı, daha önce herhangi bir bağımlılıktan mustarip olup olmadığını sorulmalıdır. Flört döneminde mevcut bir bağımlılık olmasa dahi, daha önce bir bağımlılık geçmişi olması muhtemeldir. Bağımlılıkların tekrar etmesi de muhtemel olduğu için, evliliğin temelini direkt olarak etkileyebilecek bu konu hakkında mutlaka detaylı bilgi sahibi olunmalıdır.

Eş Adayı Nasıl Bulunur?

Tepkimeler:

Kişi ile olaylara gösterebileceği tepkiler üzerine konuşulmalı, farklı durumlar üzerindeki geri bildirimleri okunmalıdır. Eş adayı, eş adayına karşın çok nazik dahi olsa, bunun kişilerin henüz iki farklı insan ve hatta iki yabancı olmalarından ve birbirini kaybetme endişesinden doğacağı unutulmamalıdır. Bu yüzden kişi eş adayının kendisine değil, başkalarına nasıl davrandığını iyi gözlemlemelidir. Çünkü evliliğin ilk zamanlarından sonra siz de ilişki yönünden kişiler birbirlerinin hayatında yer edinen sıradan insanlar halini alır.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Hayatın Kalbine