Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

/
/
37 görüntüleme

Yeni evalırken dikkatli olmanın yanı sıra pek çok faktörde önem kazanırken bazen maketten bazen de projelerden alınan daire veya evler konusunda ciddi sıkıntılar yaşanabiliyor. Hem kazançlı hem de güvenli bir evalımı yapabilmek için önemli püf noktaları bilmek bu noktada devreye giriyor ve insanları mağdur olmaktan kurtarıyor. Evalırken nelere dikkat etmeliyiz?

İnşaat Firmasından EvAlırken Neler Önemlidir?

Yeni bir konut alacaksanız ev alacağınız şirketin daha önceki benzer projelerine ve referanslarına bakmanız gereklidir. Satılmış dairelerde veya sitelerde yaşayan insanların sorunsuz yaşaması ve huzurlu olması önemlidir. İnşaatı yapan firmanın sektörde tecrübeli ve güvenilir olması, konutu taahhüt edilen tarihte ek masraflar istemeden teslim etmesi gereken bir firma ile çalışılması tavsiye edilmektedir İnşaatın projesinin resmi şekilde onaylanması, yapı inşa izni alınması ve kat irtifakı olan tapuların verilmesi kat maliklerin haklarını her süreçte güvenceye alan konulardır.

evalirken-nelere-dikkat-etmeliyiz

Evalırken nelere dikkat etmeliyiz? Satın alınması planlanan bir evin bitmiş olması veya proje aşamasında olması farketmeksizin bağlı bulunulan Tapu Sicil Müdürlüğü'ne gidilerek, gayrimenkule ait tapudaki mevcut kayıtlar da muhakkak incelenmelidir. Gayrimenkulün kime ait olduğu, evin üzerinde intifa hakkı olup olmadığı, ipotek kontrolü, alım satıma engel olacak bir tedbir kararı bulunup bulunmadığı, evin yüz ölçümü ve diğer tüm detaylar incelenerek dikkatli ve hassas davranılması konut alım aşamasında ve daha sonraki süreçlerde hem huzurlu hem de kazançlı olmak için gereklidir.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Hayatın Kalbine