En Kolay, Zahmetsiz ve Ücretsiz Bitcoin Kazanma

En Kolay, Zahmetsiz ve Ücretsiz Bitcoin Kazanma

/
/
50 görüntüleme

En Kolay, zahmetsiz ve ücret ödemeden yani para harcamadan Bitcoin kazanmanın nasıl olacağını bu yazımızda sizinle paylaşacağız. Öncelikle Bitcoin nasıl kazanılır bunları bir sıralayalım; gerçek para karşılığı Bitcoin alabiliriz, internet sitelerinden ücretsiz Bitcoin kazanabiliriz veya madencilik (mining) yaparak Bitcoin kazanabiliriz. Bunlardan birincisi bu yazının dışında kaldığı için es geçiyoruz. İkincisine aşağıda detaylı bir şekilde yer vereceğiz. Üçüncüsü ise iki şekilde oluyor. Ya kendi donanımınızla madencilik (mining) yapıyorsunuz veya madencilik yapan şirketlerden sözleşme karşılığı sanal madencilik hizmeti alıyorsunuz.

Bitcoin

Madencilik ile başlayalım. Az önce yazdığımız gibi kendi donanımınızla madencilik yapabilirsiniz. İlk zamanlar seviye düşük olduğundan kendi donanımlarıyla madencilik yapanlar iyi kazanıyorlarmış. Fakat seviye yükseldiğinden şimdi basit bir donanımla iyi derecede bir Bitcoin kazanmak mümkün değil. Ciddi donanımlar ise 5000 dolardan başlayan fiyatlara sahip. Bu sebeple sanal madencilik devreye girdi. Firmalar büyük yatırımlar yapıyorlar ve bu donanımları size belirli sürelerle kiralıyorlar. Bu yöntem daha iyi kazandırmaya başladığı için çoğu kişi bu yöntemi seçmeye yönelmiş durumda.

Bu durumda size tavsiye edeceğim site CLOUDMİNR.İO. Bu site size üye olduğunuz takdirde yaklaşık bir haftalık 100 GH/s büyüklüğünde kazı yapma gücü hediye ediyor. Bununla yaklaşık 0.009 BTC kazanıyorsunuz. Fakat bu Bitcoinleri kendi cüzdanınıza aktarmak için en az bir sözleşme satın almanız gerekiyor. Bu site ödemeleri her pazar belirttiğiniz Bitcoin cüzdanınıza göndermektedir.

Yine de ben kendi donanımım ile madencilik yapacağım derseniz cihaz satın alabilirsiniz veya bilgisayarınıza programlar indirip bu programlar ile kazı yapabilirsiniz. Burada tavsiye edeceğimiz site COİNTELLECT. Bu siteden indirdiğiniz basit bir program ile kazı yapıyorsunuz ve Euro kazanıyorsunuz. Kazandıklarınızı ister paypal adresinize aktarıyorsunuz, isterseniz de Dogecoin hesabınıza Dogecoin olarak gönderebiliyorsunuz. Ödeme almak için 0.1 Euro ve üzerinde kazı yapmanız gerekmektedir. Bu oranı yakaladığınız takdirde istediğiniz zaman ödeme alabilirsiniz.

Madencilik hakkında söyleyeceklerimiz bu kadar. Bu konuda başka sitelerde mevcut. Fakat ben bu ikisini size tavsiye ediyorum. Diğerlerini araştırıp onları da tercih edebilirsiniz.

Şimdi gelelim asıl kolay ve ücretsiz bir şekilde Bitcoin kazanmanın yolu olan internet sitelerini gezerek Bitcoin kazanmaya. Bu sizteler PTC siteleri mantığında çalışıyor ve size Bitcoin kazandırıyorlar. Öncelikle kazandığımız Bitcoinleri koyacağımız bir cüzdanımız olmalı. Bizim tavsiye edeceğimiz 3 adet cüzdan var.

Birincisi Türk olan BTCTurk. Tıklayıp üye olduğunuzda Bitcoin cüzdan adresinizi alabilirsiniz. Fakat bu cüzdanın tek bir sıkıntısı var. Bu cüzdana göndereceğiniz minimum değer 0,001 BTC olmalı. Bunun altındaki miktarlar kabul ve iade edilmemektedir.

İkincisi Xapo. Xapo birçok siteyle Mart 2015’e kadar yaptığı anlaşmalarla kazanılan Bitcoin’in 2 katı Bitcoini cüzdanınıza aktarıyor. Bu iki cüzdanda Bitcoin Vakfı’nın (Bitcoin Foundation) altın üyelerinden. Bitcoin Vakfı’nın (Bitcoin Foundation) üyelerini BURAYA tıklayarak görebilirsiniz.

Üçüncü cüzdanımız aynı zamanda Bitcoin borsası olarakta hizmet veren CEX.İO‘dur. Bu siteyi Bitcoin dışında 15 farklı altcoin cüzdanı olarak ta kullanabilirsiniz. Bu altcoinleri BTC veya LTC ile takas yapabilirsiniz. BTC, LTC, DOGE ve DRK conlerini dolar veya euroya çevirebilirsiniz.

Evet cüzdanlarımızı aldıktan sonra gelelim bu cüzdanları doldurmaya. Bu sitelerde yapmanız gereken. Açılan sayfanın herhangibir yerinde Bitcoin adresinizin yazılmasının gerektiği yere bu adresi giriyorsunuz. Sonra gerçek insan olduğunuzu ispatlamanız için size bir yazı veya rakam yazmanızı isteniyor. Ondan sonra okey tuşuna tıkladığınızda Bitcoin kazanmış oluyorsunuz. 

Zaman Sayaçlı Siteler

İlk bahsedeceğim siteler zaman sayacına bağlı olarak size Bitcoin veya diğer altcoinleri kazandıran sitelerdir. Ne kadar sık uğrarsanız o kadar çok kazanıyorsunuz. Sayacı zaman geçtikçe yavaşlıyor. Bu yüzden sık sık ziyaret etmelisiniz. Sırasıyla aşağıda bahsedelim.

Moon Bitcoin

Beş dakikada bir ziyaret ederseniz en çok o zaman kazanıyorsunuz. Birgün girmediniz yine kazanıyorsunuz fakat sayac zaman geçtikçe yavaşlıyor. İki türlü ödeme alıyorsunuz. Girdiğiniz herhangibir cüzdan adresine hafta sonu ödeme alabilirsiniz veya Xapo hesabınıza anlık ödeme alırsınız. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %25’i kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

Moon Dogecoin

Beş dakikada bir ziyaret ederseniz en çok o zaman kazanıyorsunuz. Birgün girmediniz yine kazanıyorsunuz fakat sayac zaman geçtikçe yavaşlıyor. Girdiğiniz herhangibir cüzdan adresine hafta sonu ödeme alabilirsiniz. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %25’i kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

zBitco

Beş dakikada bir ziyaret ederseniz en çok o zaman kazanıyorsunuz. Birgün girmediniz yine kazanıyorsunuz fakat sayac zaman geçtikçe yavaşlıyor. Eğer toplam birikiminiz 0.00005500 BTC olmuş ise girdiğiniz herhangibir cüzdan adresine hafta sonu ödeme alabilirsiniz. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %30’u kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

Mars Litecoin

Beş dakikada bir ziyaret ederseniz en çok o zaman kazanıyorsunuz. Birgün girmediniz yine kazanıyorsunuz fakat sayac zaman geçtikçe yavaşlıyor. Eğer toplam birikiminiz 0.00002000 LTC olmuş ise girdiğiniz herhangibir cüzdan adresine istediğiniz zaman ödeme alabilirsiniz. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %35’i kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

BTC-Flow

Zaman sayacına benzer durmadan Bitcoin’ler artıyor. 0.00001200 BTC’ye ulaşana kadar sayac artıyor. Bu süreden sonra sayac sabitleniyor. Bu süreye kadar hesabınıza çekim yapıyorsunuz. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %15’i kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

Sabit Süreli Siteler

Bu sitelerdeki mantık ise belirli sürelerle bu sitelerden Bitcoin kazanıyorsunuz. Örneğin 15, 30, 45, 60 vb dakikada bir bu sitelerden Bitcoin kazanıyorsunuz. Sırasıyla aşağıda bahsedelim.

Bitcoin Zebra

60 dakikada bir Bitcoin kazanabileceğiniz bir sitedir. İki türlü ödeme alıyorsunuz. Eğer toplam birikiminiz 0.00005500 BTC olmuş ise girdiğiniz herhangibir cüzdan adresine hafta sonu ödeme alabilirsiniz veya Xapo hesabınıza anlık ödeme alırsınız. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %50’si kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

Mother Faucet

15 dakikada bir Bitcoin kazanabileceğiniz bir sitedir. Xapo hesabınıza ödeme alabilirsiniz. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %20’si kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

Bitcoinker

15 dakikada bir Bitcoin kazanabileceğiniz bir sitedir. İki türlü ödeme alıyorsunuz. Microwallet cüzdan hesabınıza veya Xapo hesabınıza anlık ödeme alırsınız. İkisinden birini siz seçersiniz. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %25’i kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

Daily Free Bits

60 dakikada bir Bitcoin kazanabileceğiniz bir sitedir. Eğer toplam birikiminiz 0.00003500 BTC olmuş ise girdiğiniz herhangibir cüzdan adresine istediğiniz zaman ödeme alırsınız. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %25’i kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

Alien Faucet

5 dakikada bir Bitcoin kazanabileceğiniz bir sitedir. Eğer toplam birikiminiz 0.00005500 BTC olmuş ise girdiğiniz herhangibir cüzdan adresine her Cuma ödeme alırsınız. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %25’i kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

Weekend Bitcoin

60 dakikada bir Bitcoin kazanabileceğiniz bir sitedir. Eğer toplam birikiminiz 0.00010000 BTC olmuş ise girdiğiniz herhangibir cüzdan adresine her Pazartesi ödeme alırsınız. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %25’i kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

CMMonitor Bitcoin

10 dakikada bir Bitcoin kazanabileceğiniz bir sitedir. FaucetBOX hesabınıza anında ödeme alabilirsiniz. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %15’i kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

CMMonitor Litecoin

10 dakikada bir Litecoin kazanabileceğiniz bir sitedir. FaucetBOX hesabınıza anında ödeme alabilirsiniz. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %15’i kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

CMMonitor Dogecoin

10 dakikada bir Dogecoin kazanabileceğiniz bir sitedir. FaucetBOX hesabınıza anında ödeme alabilirsiniz. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %15’i kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

Landofbitcoin

Sitede kaldığınız sürece size bitcoin kazandırıyor. Eğer toplam birikiminiz 0.00000500 BTC olmuş ise girdiğiniz Microwallet cüzdan adresine istediğiniz zaman ödeme alırsınız. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %100’ü kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

Landofdogecoin

60 dakikada bir Dogecoin kazanabileceğiniz bir sitedir. Kazandığınız Dogecoinler anında FaucetBoX hesabınıza gönderilir. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %25’i kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

Freedogeco.in

5 dakikada bir Dogecoin kazanabileceğiniz bir sitedir. Kazandığınız Dogecoinler anında FaucetBoX hesabınıza gönderilir.

FreeBitco.in

60 dakikada bir Bitcoin kazanabileceğiniz bir sitedir. Eğer toplam birikiminiz 0.00006000 BTC olmuş ise girdiğiniz herhangibir cüzdan adresine anında ödeme alırsınız. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %50’si kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

Freedoge.biz

20 dakikada bir Dogecoin kazanabileceğiniz bir sitedir. Kazandığınız Dogecoinler anında FaucetBoX hesabınıza gönderilir. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %25’i kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

Cryptospout’s

5 farklı altcoin kazanma şansı sunan bir site. Dogecoin, Pandacoin ve Redcoin her saat kazanıyorsunuz. Litecoin ve Darkcoin ise 24 saatte bir kazanıyorsunuz anında girmiş olduğunuz cüzdana ödeme alıyorsunuz.

Battlebit.co.in

5 dakikada bir ve 60 dakikada bir olmak üzere iki farklı seçeneği aynı anda kullandırarak Bitcoin kazanabileceğiniz bir sitedir. Eğer toplam birikiminiz 0.00005500 BTC olmuş ise girdiğiniz herhangibir cüzdan adresine anında ödeme alırsınız. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %20’si kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

RTUBE

60 dakikada bir Bitcoin kazanabileceğiniz bir sitedir. İki türlü ödeme alıyorsunuz. FaucetBOX cüzdan hesabınıza veya Xapo hesabınıza anlık ödeme alırsınız. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %15’i kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

FreeDoge.co.in

60 dakikada bir Dogecoin kazanabileceğiniz bir sitedir. Eğer toplam birikiminiz 5 DOGE olmuş ise istediğiniz zaman ödeme alırsınız. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %50’si kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

IceBitcoin

60 dakikada bir Bitcoin kazanabileceğiniz bir sitedir. Eğer toplam birikiminiz 0.00005500 BTC olmuş ise girdiğiniz herhangibir cüzdan adresine istediğiniz zaman ödeme alırsınız. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %25’i kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

CoinDigger

50 dakikada bir Bitcoin kazanabileceğiniz bir sitedir. Eğer toplam birikiminiz 0.00011000 BTC olmuş ise girdiğiniz herhangibir cüzdan adresine istediğiniz zaman ödeme alırsınız. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %50’si kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

NeoBitcoin

30 dakikada bir Bitcoin kazanabileceğiniz bir sitedir. Eğer toplam birikiminiz 0.00006000 BTC olmuş ise girdiğiniz herhangibir cüzdan adresine istediğiniz zaman ödeme alırsınız. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %20’si kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

GoldsDay

10 dakikada bir Bitcoin kazanabileceğiniz bir sitedir. ePay hesabınıza anında ödeme alabilirsiniz. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %25’i kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

StarBit

3 dakikada bir Bitcoin kazanabileceğiniz bir sitedir. ePay hesabınıza anında ödeme alabilirsiniz. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %25’i kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

CoinCollecting

10 dakikada bir Bitcoin kazanabileceğiniz bir sitedir. ePay hesabınıza anında ödeme alabilirsiniz. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %25’i kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

SİTE GEZDİREREK BİTCOİN KAZANDIRAN SİTELER

CoinAd

Siteleri belirli sürelerde ziyaret ettirerek size Bitcoin kazandıran bir site. Gezdirdiği sitelerde kaldığınız süre arttıka kazancınızda artıyor. Eğer toplam birikiminiz 0.00015000 BTC olmuş ise girdiğiniz herhangibir cüzdan adresine istediğiniz zaman ödeme alırsınız. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %20’si kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

BTCClicks

Siteleri belirli sürelerde ziyaret ettirerek size Bitcoin kazandıran bir site. Gezdirdiği sitelerde kaldığınız süre arttıkça kazancınızda artıyor. Eğer toplam birikiminiz 0.00010000 BTC olmuş ise girdiğiniz herhangibir cüzdan adresine 24 saat içinde ödeme alırsınız veya birikiminiz 0.00005000 BTC olmuş ise istediğiniz zaman Xapo hesabınıza ödeme alabilirsiniz. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %80’i kadar ekstra kazanç sağlarsınız. Premium üye olursanız referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %200’ü kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

BtcVic

Siteleri belirli sürelerde ziyaret ettirerek size Bitcoin kazandıran bir site. Gezdirdiği sitelerde kaldığınız süre arttıka kazancınızda artıyor. Eğer toplam birikiminiz 0.00015000 BTC olmuş ise girdiğiniz herhangibir cüzdan adresine istediğiniz zaman ödeme alırsınız. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %50’si kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

CoinAdder

Siteleri belirli sürelerde ziyaret ettirerek size Bitcoin kazandıran bir site. Gezdirdiği sitelerde sabit olrak 0.00000050 BTC kaandırıyor. Eğer toplam birikiminiz 0.00007500 BTC olmuş ise girdiğiniz herhangibir cüzdan adresine istediğiniz zaman ödeme alırsınız. Ayrıca referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarının %10’u kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Hayatın Kalbine