Evde Para Kazanmanın Yolları

Mutlaka birçok kişi meslek sahibidir ve her gün sabahları kalkıp işe gidiyor ve akşamları da eve geri dönüyordur, fakat günümüzde maalesef sadece bir tane iş yapmak yetmemeye başladı.

Evde Para Kazanmanın Yolları

Mutlaka birçok kişi meslek sahibidir ve her gün sabahları kalkıp işe gidiyor ve akşamları da eve geri dönüyordur, fakat günümüzde maalesef sadece bir tane iş yapmak yetmemeye başladı. O kadar ihtiyaçlarınız var, hatta bankalara da borçlanıyorsunuz, kredi kartları, ama nasıl ödeyeceksiniz. Elbette dışarıda ekstra işler yaparak, ekstra gelir elde edebilirsiniz. Normal işinizi yine yapabilirsiniz, sonra müsait olduğunuz diğer saatlerde ise, farklı bir iş yaparak, artı gelir elde edebilirsiniz. Örneğin; garsonluk, organizasyonlarda çalışma, tercümanlık, şoförlük, öğretmenlik ve daha birçok iş, fakat bazıları dışarıda çalışmaktansa, müsait olduğu saatlerde evde çalışıp ekstra gelir kazanmak istiyor. Burada evde oturarak veya evde nasıl para kazanabileceğinizden bahsedeceğiz. Bunu sadece kadınlar değil, erkeklerde rahatlıkla yapabilir.

Evde Para Kazanmanın Yolları

Evde para kazanmak için neler yapabilirsiniz; kadınlar örgü örüp satabilirler, evde özel ders verebilirler, yemek veya atıştırmalıklar yapıp satabilirler, makale yazabilirler, çeyiz takımları yapabilirler ve daha nice evde yapılabilecek işler bulunur. Erkekler yine aynı şekilde makale yazabilirler, hatta yemek yapmayı seven erkekler yemek veya atıştırmalıklar yapıp satabilirler, özel ders verebilirler, bilgisayarlarını kullanarak para kazanmanın birçok yolları bulunur. Bir gerçek var ki aslında evde para kazanmanın birçok yöntemi kadınlara yöneliktir, çünkü en çok evde vakit geçirenler kadınlardır. Bu sebeple kadınları düşündüğünüzde, aslında evde para kazanmanın birçok yöntemi bulunur. Hatta bazı kadınlar terzilik yaparak, bir tane abiye veya gelinlik tasarlayıp bir aylarını kurtarabiliyorlar.

Evde Makale Yazın Para Kazanın

Evde para kazanmanın yollarından bir tanesi ve hatta Türkiye’de neredeyse 10 yılı aşkın süredir kullanılan para kazanma yöntemi, evde bilgisayar başında makale yazmaktır. Bazılarınız belki “Yazarak gerçekten kazanabiliyor musun?” diye sorabilirsiniz. Bu tamamen sizin yeteneğiniz ve performansınıza bağlıdır. Yazı yazma yeteneğiniz vardır ve yeteneğiniz doğrultusunda aylık 3 bin liraya yakın veya daha yüksek bir gelir elde edebilirsiniz. İster kendi yazınızı yazın, isterseniz de internet üzerinden yazarlık yaparak para kazandıran siteler diye araştırın, karşınıza çıkan yazarlık sitelerine başvurun, yazarak kazanmaya başlayın. Birçok yazarlık siteleri bulunuyor. İsterseniz günlük, isterseniz haftalık, iki haftaya bir veya aylık olarak ödemenizi alıyorsunuz. Düzenli olarak yazıp çalıştığınız takdirde ciddi bir gelir elde edebiliyorsunuz.

Hiçbir şey yapmanıza gerek yok, sadece bilgisayar başında yazı yazacaksınız ve paranızı kazanacaksınız. Ne tür konularda mı yazmanız gerekiyor? Her konu, konunun ne olduğu hiç önemli değil, yeter ki yazdığınız yazılar anlaşılır olsun, kopya içerikli olmasın ve okurun okumak isteyeceği şekilde yazılsın. Bu kadar basit. Bazı yazılar 100 kelime veya altında oluyor, bazı yazılar ise 1000 kelimenin üzerinde oluyor. Yazarlıkta ve özellikle makale yazarlığında, 100 kelime üzerinden size bir fiyat biçilir. Bazı yazarlık firmaları, yazarın yeteneği ve yazının kalitesine göre de yazılara fiyat biçebiliyorlar. Bu iş hem kadınların hem de erkeklerin rahatlıkla yapabilecekleri bir iştir ve daha da güzel tarafı, yazarlığınız ve kelime hazineniz gelişiyor, hatta binlerce yeni konular öğreniyorsunuz.

Yemek Yapıp Satarak Para Kazanın

Birçok midesine düşkün insan vardır. Yemeği severler, hatta duramazlar. Yurtdışında obez olarak adlandırılan bir şişmanlık sorunudur, fakat bazıları için hiç önemli değil. Burada anlatmak istediğim, yemek yapmayı ve yemeği seviyorsanız, yemek veya atıştırmalıklar bile yapıp satarak paranızı kazanabilirsiniz. Peki, yaptığınız yiyecekleri veya içecekleri nasıl satacaksınız. Eğer birçok farklı çeşitte yiyecek ve içecek yapabiliyorsanız, internet üzerinden kendinize bir site ya da sosyal paylaşım sitelerinden bir sayfa açabilir ve kendinizi ve yemeklerinizi tanıtabilirsiniz. Hatta kendinize bir kartvizit bastırıp çevredeki firmalara veya iş yerlerine dağıtabilir ve yemeklerini hazırlayabilirsiniz. Gıda sektörü aslında çok sağlam para kazandıran bir sektördür, çünkü herkesin mutlaka yemesi gerekiyor. Yemeden içmeden durabilen birini hiç gördünüz mü?

Mutlaka günde, oturup adam akıllı yemek yemeseniz bile, birkaç kere atıştırırsınız ve bu şekilde gününüze devam edersiniz. Yemek yaparak kazanan birçok kişi var, hatta bunu meslek haline getirip lokantalar ve restoranlar açanlar vardır, fakat burada önemli olan evinizde yemekler ve atıştırmalıklar yaparak ekstra gelir elde etmek. Örneğin birkaç çorba çeşidi, birkaç tane sulu yemek, ana yemek, tatlı ve salata yaparak, iş yerlerine satabilirsiniz. Belki başka yerlerden de sipariş verecek olanlar vardır. Daha basit bir şey yapmak isterseniz, poğaça ve börek gibi atıştırmalıklar yaparak satabilirsiniz. Kendi yemeklerine güvenenler, bu şekilde gitgide işi büyütüyor, sonra sadece yemek yapmaya başlıyor ve asıl işinden vazgeçiyor.

Kadınlar Örgüden Para Kazanabiliyor

Evde Para Kazanmanın Yollarının içerisinde  kadınların örgü den para kazanmasıda vardır. Bir bayansanız ve eliniz yatkınsa, örgüler örerek ve satarak paranızı kazanabilirsiniz. Hatta birçok firma, evde oturan kadınlarda para kazansın diye ilan veriyor, “Evinde para kazanmak isteyenler arasın,” diye ve bunun sonucunda evinizde danteller veya örgüler örerek firmaya gönderiyorsunuz ve paranızı kazanıyorsunuz. Bunun yanı sıra kendi çapınızda örgüler örüp satarak paranızı kazanabilirsiniz. Çevrenize veya insanlara yaptığınız örgü çeşitlerini göstermek için ise, örgünüzü bitirdikten sonra resimlerini çekip sosyal paylaşım sitelerinden paylaşabilirsiniz. Ne kadar çok örnek varsa, sizin için o kadar iyi olur, çünkü örneklerin olması demek, müşterinin ilgisini daha fazla çekmek anlamına gelir. Örgülerin birçok desenleri ve renkleri vardır. Hatta örgü el yapımı olduğu için, her beden için rahatlıkla bir ürün çıkarabiliyorsunuz.

Hatta düğün mevsimine girerken, gelinler çeyizlerini toplamaya başlarlar ve çeyizlerinde de farklı danteller ve örgüler olur. Reklamınızı iyi yaparsanız, evlenecek olan bayanlar size ulaşıp çeyizlerini sizin tasarlamanızı isteyebilirler. Kadınlar için örgü, güzel bir gelir kapısından bir tanesidir. Sonuçta birçok kadın, kendi ailesi için veya sevdikleri için sürekli bir şeyler ördüğünden, elinde her zaman örnekler bulunuyor. Örgü ören kadınların evinde hem örnekler olur, hem yığınla yün ipler olur, tığlar ve iğneler mutlaka olur. Ekstra herhangi bir şeye gerek duyulmaz. Her şey hazır ve para kazanmaya hazır bekler. Önemli olan sadece kendinizi iyi tanıtabilmek, çünkü kendinizi iyi tanıtmazsanız, müşteri sizi aramaz. Hem kendi örgülerinizi tasarlayabilir, hem de örgü ören kadınları arayan firmaları araştırabilir ve onlara çalışabilirsiniz.

Yeteneğiniz Varsa Mutlaka Özel Ders Verin

Evde milyonların yapabileceği işlerden bir tanesi, özel veya grup dersi vermektir. Grup dersi vermek çok kolay olmayabilir, fakat özel dersi istediğiniz kadar verebilirsiniz. Hangi konuda yeteneğiniz varsa ve bilgi sahibiyseniz, o konuda dersinizi verebilirsiniz. Dil veya lisan dersleri olabilir ki özellikle İngilizce, Rusça ve Çince bugünlerde birçok kişinin istediği özel derslerdir. Bunların dışında müzik veya el sanatları dersleri verebilirsiniz. Evinizde piyano dersi veya keman ya da şan dersi verebilirsiniz. Aklınıza gelebilecek birçok konu üzerinde evinizde özel ders verebilirsiniz. Özel ders vererek iyi bir ekstra gelir elde etmek için, kendinizi çok iyi tanıtmanız gerekiyor. Siz kimsiniz, hangi alanda ders veriyorsunuz, ne kadar süredir ders veriyorsunuz, nereden mezunsunuz ve daha birçok önemli kriterler bulunur.

Sizin için önemli olmasa bile, sizden ders alacak kişiler için önemli konulardır. Ders alacağı kişiye güvenmek isterler ve konuya hâkim olduğunu bilmek isterler. Konuya hâkim olmadan ders veriyorum derseniz, sadece rezil olmakla kalırsınız. Ders vermek kolay değil, çünkü konuya hâkim olmanız gerekiyor, fakat diğer yandan konuya ne kadar hâkim olduğunuza göre, kendi ders verebileceğiniz seviyeyi seçmeniz gerekiyor. İlköğretim öğrencilerine ders verebilecek seviyede olabilirsiniz, lise öğrencilerine dersi verebilir veya daha yüksek seviyelerdeyseniz, üniversite ya da master ya da doktora öğrencilerine bile ders verebilirsiniz. Bu tamamen sizin yeteneğinize bağlıdır. Hatta isterseniz sadece hobi amaçlı ders almak isteyenlere ders verebilirsiniz. Ders vermek bildiğiniz konuyu, en doğru şekilde karşınızdaki kişiye aktarmak demektir.

Bu yüzden evde yapılabilecek diğer işlerden daha zordur. Ders vermek isterseniz, dışarıya ilanlar asabilir ya da sadece internet üzerinden ilanlar verebilirsiniz. Okullara duyuru yapabilirsiniz veya internet üzerinden kendinize öğrenci bulabilirsiniz. İnternetten sadece öğretmen değil, artık öğrenci de bulabiliyorsunuz. Başka hangi alanlarda özel ders verebilirsiniz; el sanatları olabilir, hatta örgü ve dantel yapmayı da öğretebilirsiniz. Bunların dışında sınavlara yönelikte ders verebilirsiniz. Sınavlara yönelikten kasıt ise; lise giriş sınavları, kamu sınavları veya üniversite sınavları gibi. Ders verebileceğiniz birçok konu var, hatta erkeklerin de ders verebileceği konulardan bir tanesi bilgisayar ve grafik tasarım. Muhtemelen birçok farklı öğrenci modelleriyle karşılaşacaksınız, fakat hepsiyle uyum sağlarsanız, bilin ki öğretmenlik yapabilirsiniz.

Terzilikten Para Kazanmaya Ne Dersiniz?

Bu iş özellikle kadınların yaptığı, fakat yeteneği olan erkeklerin de yapabileceği bir iştir, terzilik. Pantolon dikebilirsiniz, etek veya elbise ya da takım elbise dikebilirsiniz. Abiyeler ve gelinlikler ve damatlıklar gidebilirsiniz. Farklı boyutlarda aksesuarlar dikebilirsiniz. Terzilik yaparak bazı kadınlar, bir tane müşteri ile bütün ayını çıkarabiliyor. Bu tamamen yeteneğe bağlı, çünkü ne kadar yeteneğiniz varsa, işinizi o kadar iyi yapıyorsunuz demektir. Terzilik için öncelikle size bir dikiş makinesi gerekir, çünkü terziliği sadece iğne ve ipliklerle yapamazsınız. Bir tane dikiş makinesi size yetecektir. Sonrasında size lazım olan malzemeler ise iğne ve farklı renklerde ipliklerdir, hatta farklı renkler ve desenlerde kumaşlarda hazırda tutabilirsiniz.

Terzilik yapıp para kazanmak için ille giysi tasarlamanıza gerek yok. Aynı zamanda bebekler ve aksesuarlar ya da dekorasyonlar da tasarlayarak, satıp paranızı kazanabilirsiniz. Bütün malzemeleriniz tamamlandıktan sonra ve birkaç örnek ürün yaptıktan sonra, bu sefer kendinizi tanıtmak ve reklamınızı yapabilmek için farklı yollara başvurmanız gerekir ki bu yollardan bir tanesi hiç şüphesiz sosyal paylaşım siteleridir. Örneğin en yaygın olan Facebook ve İnstagram gibi sosyal paylaşım medyalarını kullanarak yaptığınız işleri tanıtabilirsiniz. Hem adınızı hem iletişim bilgilerinizi hem de yaptığınız örneklerin resimlerini paylaşmanız gerekir. Özellikle sosyal paylaşım medyaları çok işe yarıyor, çünkü dünyanın her yerindeki herkesle paylaşabiliyorsunuz. Böylece çok fazla zahmete gerek kalmadan, birçok müşteri otomatik olarak sizi bulabiliyor.

Evde Çeviri Yaparak Para Kazanın

Evde Para Kazanmanın Yollarından bir başka yöntem ise, çeviri yapmaktır, fakat bunun için elbette dil yeteneğinizin olması gerekiyor. Yazılı çeviriler yapabilirsiniz. Müşteri çevirmenizi istediği metni ya da dosyayı elektronik posta ile size gönderir, sizde çevirirsiniz ve iş bittiğinde müşteri size paranızı öder. Hatta eğer sürekli bir müşteriniz ise, bazen ödemenin bir kısmını işin başlangıcında da yapabiliyor. Birden fazla dil bilen herkes çeviri yapabilir. İnternet üzerinden çeviri veya tercüman arayanları araştırabilir veya çevirmenlerin toplandığı platformlar bulabilirsiniz. Aslında bakarsanız tercümanlıkta çok iyi kazançlar vardır. Yeter ki anadilinize ve hedef dilinize hâkim olun. Çevirmenliği aynı zamanda bir yayınevine bağlı olarak ta yapabilirsiniz. Yayınevlerinde kitaplar çevirebilir ve birkaç aylık gelirinizi çıkarabilirsiniz, fakat bunu evinizde bilgisayarın başında rahatlıkla yapabilirsiniz.

Yazıdan anlaşıldığı üzere birçok evde yapıp para kazanabileceğiniz işler bulunmaktadır. Yeter ki siz çalışmak isteyin ve yeter ki yeteneklerinizden nasıl iş yapabileceğinizi bilin. Kolay değil ve anında milyarlar kazanmayabilirsiniz, fakat imkânsız da değil, kendinize sadece zaman tanımanız gerek ve doğru adımlar atmanız gerekiyor. Aslında her şey bu kadar basit. Sizde eğer ek gelir elde etmek isterseniz, öncelikle burada bahsedilen işleri yapabilip yapamayacağınızı düşünebilir ya da nasıl bir iş yapabileceğinizi veya yapmak istediğinizi düşünebilirsiniz.

Evde Konserve Yaparak Para Kazanma

Konserve Nedir? Konserve ısıyla mikroplardan ve bakterilerden arındırılarak hazırlanmış ve uzun süre muhafaza edilebilen bir tür besin kaynağıdır. Konserve içinde değişik besinler muhafaza edebilen ve genellikle yüksek miktarda karbonhidrat ve protein barındıran besinlerin muhafaza edildiği metal, ağzı kapalı kutulardır. Bu kutular hava geçirmez bir şekilde tasarlanır ve içinde ki besin -yemek de olabilir- pastörize edilmiş bir haldedir.

Konserve Yapmak Maliyetli Midir?

Konserve yapmak tuzlamak ya da kurutmak gibi besinleri uzun bir müddet saklamaya yarayan yöntemlerin dışında daha pahalı bir yöntemdir. Ancak unutmamak gerekir ki konserve daha uzun müddetli ve son kullanım tarihi belli olmayan bir yöntemdir. Et konserveciliği, sebze-meyve konserveciliği gibi birçok konservecilik çeşidi vardır.

Konserve Yaparak Para Kazanma

Konserve Satabilmek İçin Ne Yapılabilir?

Konserve satan birçok satan birçok önemli fabrika ve satış mağazası vardır. Konserveleri bu yerlere ya da mahallede, ilçede, ilde bulunan bakkallara bu fabrikaların sattığından daha ucuz ancak zarar etmeyecek bir şekilde satılabilir. İl dışına çıkmamak ulaşıma fazla para gitmesine engel olur.

 1. Konserve yaparak para kazanmak için uyulması gereken birkaç önemli husus vardır. Bunlar on madde de özetlenir.
 2. Konserve yapılacak olan besinin besleyicilik oranı yüksek olmalıdır.
 3. Konserve yapılacak olan besinin mevsimi beklenmelidir, böylece maliyet düşmüş olur.
 4. Konserve yapmak için gereken teçhizat temin edilmelidir.
 5. Konservenin içine konulacak madde yüksek oran da ısı veren bir ısıtıcı gerekir.
 6. Konserveleri saklayacak soğuk bir ortam hazırlanmalıdır.
 7. Konserve yapıldığında konserve edilen besinin mevsiminde açığa çıkmaması gerekir. Mevsiminde konserve edilen besinin mevsimi geçmesi beklenir, böylece konservenin fiyatı artar.
 8. Konserve miktarı az olmamalıdır, az miktarda konserveden fazla para kazanılmaz.
 9. Konserveler düzgünce muhafaza edilmelidir.
 10. Konservelerin bulunduğu yerde haşarat ve sürüngen olmamalıdır. Haşarat ve sürüngen konserveye zarar verebilir.
 11. Konserve satışı için birden çok yola başvurulabilir.

Evde Çocuk Bakarak Para Kazanma?

Çocuk Nasıl Bakılır? Çocuk nasıl bakılır sorusunun cevabında, çocuğun mutluluğu başrol oynar, mutlu olması için istekleri yerine getirilmelidir. Oyun zamanı bol bol oyun oynatılmalı ve oyun onun istediği ve seveceği, mutlu olacağı bir oyun olmalıdır. Çocuklar üzülmemelidir. Çocuğun mutlu olduğunu gören aile çocuğa bakan kişiye güvenecek ve daha çok bağlanacaktır. Buda evde çocuk bakarak para kazanmayı sağlayacaktır. Çocuk sosyal aktivitelerle eğitilmelidir hem oyun hem eğitim şeklinde hem eğlendirip ​​​hem de birçok konuda ilerlemesinde yardımcı olunabilir.

Çocuk Nasıl Mutlu Edilir?

Çocukları mutlu etmek basit ve kolaydır. Onu çok sevdiğini söyleyerek bile onu mutlu edebilirsiniz. Küçük hediyelerle havalara uçurabilirsiniz. Evde çocuğun ebeveynlerine sürprizler hazırlamasına yardım etmeniz hem çocuğun mutluluğunun artmasına hem de ebeveynlerin sizi daha çok sevmesine ve güvenmesine yardımcı olacak aktivitelerdir. Çocuğun güvenini kazanmak zor iştir, kendinize küstürmemeniz gerekir.

Çocukların birçoğu kendi istekleri doğrultusunda hareket etmektedir. Sizde çocuğun istekleri doğrultusunda hareket ederseniz onun size olan güvenini daha çok katlayacak ve sizden kopması daha zor olacaktır. Çocuğun sizden kopmasının zor olmasının iyi nedeni sizin işinizin kesinleşmesi demektir. Çocuğun mutluluğunu gören aile sizi işten çıkarmaz ve çocuğunu güvenle size emanet edebilir.

Çocuğa Zarar Verilmemelidir

Çocuğa zarar verilmemelidir, şiddet uygulanmamalıdır. Aksi taktirde çocuk sizden uzaklaşır ve güveninin sarsılmasına neden olur. Çocuğa zarar verebilecek malzemeler evde ulaşamayacağı yerlere konulmalıdır. Çocuğa yakın temasla şiddet gösterilmemelidir çocuk korkar ve size yakın olmaz bu hareketleri de sizin işinizden olmanıza sebep olabilir. Bu davranışlar ailenin hoşuna gitmez çocuklarını size emanet etmezler. Çocuklarına yararlı olacak aktiviteler bulursanız ve çocuklarının mutluluklarına sebep olursanız kim olursa olsun yaşadığınız çevrede iş bulmanız kolaylaşacak ve evde çocuk bakarak para kazanabileceksiniz.

Evde Sabun Yaparak Para Kazanma?

Evde Para Kazanmanın Yolları arasında evde sabun yapılarak maddi gelir sağlamakda gelmektedir. Genellikle hobi amaçlı yapılan evde sabun yapma işlemi zaman içerisinde maddi gelir kapısı olarak kullanılabilmektedir. Evde sabun yapmak için ana materyaller olan sabun bazları, silikon kalıplar ve katı durumda bulunan hazır olan sabunlar alınması gerekmektedir.

Evde sabun yaparak bu sabunlar ister pazarda istenirse kendi sosyal ağlar sayesinde oluşturan sayfalarda satışı yapılabilmektedir. Küçük denemeler yapılarak bu işin keyifli olduğu anlaşıldığında ev hanımları için özellikle hem keyifli hem de maddi gelir kaynağı olarak kullanılan bir araç durumuna gelebilmektedir. İnternet ve normal pazar satışı sağlanarak değişik motiflerde sabun üretim, üretilen bu sabunları satışa sunmak mümkündür.

Evde Sabun Nasıl Yapılır?

Öncelikle elde edilen sabun bazları küp şeker şeklinde kesilir ve beher kabına konulur mikro dalga yardımı ile 40-45 saniye eritilmesi sağlanır. Sabunu renklendirmek için boya ve şekil verici kalıplar bulundurulmalıdır. Silikon kalıplarının içerisine alkol doldurulmalıdır. Eritilen sabun bazları eritilir ve renklendirilir. Daha sonrasında esans katılmaktadır. Pürüzsüz erimiş olan sabun bazları, boya işlemine tabii tutulur. Renklendirilen sabun bazları istenilen herhangi güzel bir kalıp içerisine konulduktan sonra alkol sıkılma işleminin ardından soğuma işlemine bırakılır. Evde sabun yapılırken alkol sıkma işlemi hava kabarcıklarının oluşmaması içindir. Yaklaşık 20-25 dakika kuruma işleminin ardından istenilen kalıplara konulan sabunlar oluşmuş ve satışa hazır hale getirilmiştir.

Evde Yapılan Sabunları Satmak Gayet Kolay

Evde yapılan sabunların, hediyelik eşya dükkanlarında, pazarlarda veya oluşturulan bir sosyal medya ağı ile İnternet ortamında satmak mümkündür. Herhangi bir kalıp içerisinde küçüklerden büyüklere her göze hitap eden sabun şekilleri oluşturarak bunları satışa sunmak gayet mümkün olabilmektedir. Ev hanımları için özellikle günümüz şartların keyifli bir iş olanağı olan evde sabun yapma fikri, zaman içerisinde kazanılan deneyimlerden sonra ciddi bir maddi getiri sağlaması mümkündür.

Evde Mum Yaparak Para Kazanma?

Evde genellikle ev hanımları için bir tatlı uğraş ve para kazanma yöntemi evde mum hazırlayarak satmak olarak gösterilmektedir. Evde veya birçok yerde kullanılmış fakat ufak dokunuşlarla yeni tasarımlara bürünmüş mumlar tasarlanarak yeni halleriyle satışa sunulup, para kazanılmaktadır. Eski olan mumları farklı tasarımlara bürüyerek, pazar veya hediyelik eşya konusunda satış yapan mağaza veya dükkanlara bu tasarımları satmak mümkün olabilmektedir.

Evde Mumlara Şekil Vermek

Eski olan mumlara yeniden şekil vermek ve tasarımlarını değiştirmek mümkün olabilmektedir. Var olan mumları eritmeye başlayarak daha sonrasında bu mumlara istenilen şekiller verilir. Eritilen mumlar istenilen şekildeki objelere doldurularak yeni tasarımlı mumlar elde edilmektedir. Bu elde edilen mumlara değişik simler ve süsleyici materyallerle daha dikkat çekici hale getirip satışa sunulması mümkündür. Bu uğraşın, ev hanım hanımları için boş zamanları keyifli hale dönüştürmeleri ve bu durumların sonucunda para kazanmaları ile sonuçlanmaktadır. Bu durumu değerlendirmek ev hanımları için eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayabilmektedir.

Evde Mum Yapıp Satmak Gayet Kolay

Evde mum yapıp bunlara şekil verdikten sonra bu yeni ortaya çıkan ürünü ister kendi pazarlara çıkabilir veya bu yapılan ürünleri hediyelik eşya satan dükkanlara satmak gayet mümkün olabilmektedir. İlgi çekici tasarımlarla evde yapılan mumların satışından gayet tatmin edici maddi tatmin edici tutarlar elde edilebilir.

Evde mumları dikkat çekici tasarımları elde edebilmek dükkanlarında dikkatini çekecek durumda olması ve özgün tasarım olması elde edilen ürünün satışını kolay hale getirecektir. Elde edilen ürünlerin dikkat çekici olması, daha sonraki ürünlerin satışını da kolaylaştıracaktır. Ev hanımlarının ilgisini çekecek ve boş zamanlarını değerlendirecek eğlenceli zaman geçirecek maddi anlamda kazanç sağlayacak eğlenceli bir para kazanma yöntemidir.

Teknolojinin gelismesiyle birlikte, mevcut iş alanlarına her gecen gün bir yenisi daha eklenmektedir. Bu fırsatı degerlendiren girişimciler, hepimizin kolaylıkla kullanacagı applikasyonları piyasaya tanıtmıs durumda. Asagıda size önermiş oldugum uygulamalar, kullanmaya baslagınız andan itibaren para kazanmanıza yardımcı olacak ürünlerdir.

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

Bounty

Sevimli bir sincap logosu ile karsımıza cıkan uygulama, herkesin yasadıgı konuma uygun görev vermektedir. Uygulamayı yukleyip telefonunuzun konumunu acıyorsunuz. Civarda bulunan tum gorevler ayagınıza geliyor. İster gizli müşteri olun, istersenız kampanyaları tanıtarak gunluk para kazanın, tercih sizin.

NonoLive

Nonolive bir canlı yayın uygulamasıdır. Aylık olarak belirlenmiş bir yayın kotanız var. Bu kotayı doldurdugunuz zaman ayda 1500 - 2000tl arasında para kazanabiliyorsunuz. Uygulamayı yukleyerek direkt denemeye baslayabilirsiniz.

Haahi

Haahi, anlık yayın yapıp para kazanacagınız bir baska uygulama. Yayın yaparken ne kadar cok hediye toplarsanız o kadar cok prim alma sansı yakalıyorsunuz. Farklı ve eglenceli arayuzleri ile hem keyifli vakit gecirebilir, hem de ek iş yapabilirsiniz.

Othersapp.com

Othersapp, üniversite ogrencilerinin birbirine gorev vererek para kazandıgı eglenceli bir platformdur.Hemen giriş yaparak kullanmaya baslayabilirsiniz.Gorevlerın basında köpek gezdirme, sahte sevgili olma, otizm hastası olanlara yardım etme gibi bir cok secenek bulunuyor.

Para Biriktirmenin Altın Kuralları

Kişilerin belli bir yatırım yapması, sonrasında yaşanabilecek olan maddi sıkıntıların da çok kolay bir şekilde önüne geçebilecektir. Bu yatırım için de en güzel yönlerden birisi olarak para biriktirme görülmektedir. En kolay yöntem olan para biriktirmenin belli noktalarının bulunduğu söylenebilecektir. Farklı yöntemler sayesinde biriktirilebilecek olan paranın genel olarak kumbara gibi yöntemler ile birlikte kolay bir şekilde artış yapılacağı da görülebilmektedir. İşte para biriktirmenin farklı yolları bu konuda önem taşır. Para biriktirmenin genellikle zor bir yöntem olarak bilinmesi gerçektir fakat belli noktalar sayesinde çok daha kolay bir hale gelebileceği de görülür.

Yemeği Evde Yiyin

Yemek en azından günde 3 kere gerekli olan bir durum olarak görülebilecektir. Bunun için de dışarıdan lokantalar tarzı yerler üzerinden beslenmek de bütçeyi çok kolay bir şekilde sarsabilecektir. Bunun için ev gibi bir ortamda yemeğin yapılması, uzun vadede düşünüldüğü zaman oldukça büyük bir miktarda kar edilmesine yardımcı olur. Aynı şekilde beslenme olarak görüldüğünde de kişilerin daha temiz ve sağlıklı beslenebilmeleri açısından evde yapılan yemekler ile açlıklarını gidermeleri daha sağlıklı bir seçim olacaktır.

Sigarayı Bırakın

Sigaranın kişilerin sağlıkları açısından oldukça büyük zararlara neden olduğu her zaman bilinir. Asıl olarak sağlık açısından zararlı olan sigaranın, aynı şekilde maddi açıdan da zarar yarattığı görülebilmektedir. Maddi açıdan büyük zararlara neden olan sigaranın, son dönemlerdeki zamları ile birlikte fiyatlarının da yükseldiği görülebilecektir. Sigara kullanan kişilerin maddi açıdan ne kadar kar edeceklerini düşünmeleri aynı şekilde sigarayı bırakmalarına da yardımcı olacaktır. Özellikle de mobil uygulamalar üzerinde kullanabilecekleri uygulamalar sayesinde, motivasyon sağlayarak daha kolay bir şekilde bırakabilecekleri de görülebilecektir. Günlük sigara parasını bir kumbarada biriktirmek ay sonunda farklı ürünler de satın alabileceğinizi gösterir.

Alkolünüzü Evde Alın

Alkolün de yine aynı şekilde oldukça yüksek meblağalar ile birlikte piyasada yer aldığı bilinmektedir. Özellikle de mekanlarda alınan alkolün gece sonunda çok daha pahalı bir şekilde karşınıza çıkması bütçenizi oldukça sarsabilir. Mekanlarda daha çok içme algısı olabileceği için de evde alınacak olan alkol ile dışarıda alınacak alkol arasında büyük fark bulunabilecektir. Yine kişilerin alkolü fazla tüketme isteği içerisinde oldukları zaman da, alkol alacakları dönemde bir kumbaraya alkolün parasını koyabilecekleri söylenebilir. Bu sayede ay sonunda daha kaliteli bir alkol tüketmek de mümkün olabilecektir.

Kuruşlara Dikkat!

Türk Lirasında ortaya çıkan kuruşların yapılan araştırma doğrultusunda çok fazla önemsenmediği öğrenilmiştir. Genel olarak yazılan fiyatların daha ucuz gibi görünmesi de yine bu kuruşlar sayesinde ortaya çıkmaktadır. Örneğin fiyat olarak 5.99 TL olarak yazılan ürünün 6 TL olarak yazıldığında daha pahalıymış gibi bir his yarattığı da bilinir. Fakat özellikle de marketlerde, 1 kuruşun hiçbir zaman verilmediği unutulmamalıdır. Bundan dolayı bu tür fiyatların her zaman bir üst meblağaya yuvarlanması, maddi açıdan çok daha yararlı olacaktır.

Toplu Taşıma Araçlarını Tercih Edin

Toplu taşıma araçları sayesinde hem hava temizliğine hem de cebe dikkat etmek mümkün olabilecektir. Maddi açıdan büyük zarara neden olan kişisel araçların çok gerekmediği dönemlerde kullanılması hiçbir zaman önerilmez. Yakıtlara harcanabilecek olan ücret yerine, toplu taşıma araçlarına yatırılan ücret arasında oldukça fark olduğu da net bir şekilde görülebilecektir. Bundan dolayı benzin parasını yine kullanılacağı dönemlerde toplu taşıma aracı kullanıp bir kumbarada biriktirmek de büyük bir ölçüde para biriktirmeye yardımcı olabilecektir.

Enerji Tasarrufu Yapın

Gün boyunca boş yere yakılan ampullerin de ev içerisinde ay sonuna kötü bir şekilde yansıma yapmaktadır. Fazlaca kullanılan elektrik nedeni ile, ay sonunda oldukça yüksek olan faturalar ödenebilmektedir. Yine aynı şekilde su kullanımının da yüksek faturalar ile sonuçlanabileceği unutulmamalıdır. Akan muslukların en kısa zamanda tamir edilmesi, kullanılmayan odaların ışıklarının kapanması, prizde kullanılmayan aletlerin fişinin çekilmesi son derece yararlı olan ipuçları olabilecektir. Fatura üzerinden kar edilmesi de yine para biriktirme için önemli olacaktır.

Kendinize Bir Kumbara Edinin

Kumbara özellikle de para biriktirmek için büyük yarar sağlayacaktır. Elinize geçen kuruşları kumbara içerisine atmak da yine para biriktirmenin bir yöntemi olarak görülecektir. Mesela sigarayı bırakmak isteyen kişilerin, sigaraya içermiş gibi düşünüp günlük sigara paralarını kumbarada biriktirmeleri, istenen başka bir eşyanın ay sonunda alınması için oldukça kolay bir yöntemi olabilecektir. Aynı şekilde bu durum alkol üzerinden de geçerli olabilecektir. İnternet üzerinde yer alan ikinci el eşya satımının yapıldığı siteler üzerinden istenen ürünlere kavuşmak da, ürünün sıfırına verilecek olan paradansa daha ucuz bir şekilde alışveriş yapmaya imkan tanımaktadır. Tüketen bir kişi olmanın, maddi açıdan daha çok zarara neden olduğu düşünülmeli ve bundan dolayı alınacak olan eşyanın ne kadar gerekli olduğu da irdelenmelidir. Bu sayede para biriktirmek de daha kolay bir hale gelecektir.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2018, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER