Doğum Sonrası Egzersiz Hareketleri

Doğum Sonrası Egzersiz Hareketleri

/
/
13 görüntüleme

Doğum Sonrası Egzersiz

Bayanların en korktuğu şeylerden biri doğum sonrası vücutlarının doğumun etkilerinden kurtulamaması, aldıkları kilolardır. Hareket kabiliyetleri de düşen bayanlar bunlardan kurtulmak için doğumun hemen sonrası bir sürü diyet yapmakta fakat bu süreç çok uzun sürmektedir. Özellikle normal doğum dışında ki yöntemlerde vücut çok daha zor toplanmakta, bunlardan en kısa sürede kurtulmanın en güzel yolu evde de rahatça uygulanabilecek egzersizlerdir. Vücudu çok yormadan yapılan basit egzersiz hareketleri kısa sürede istediğiniz hale almanızda çok yardımcı olur.

dogum-sonrasi-egzersiz-hareketleri

Doğum Sonrası Egzersiz Ne Zaman

Uygulayacağınız basit egzersizlere düzenli ve dikkatli bir beslenme şeklini de eklerseniz çok kısa sürede istediğiniz sonucu alırsınız. Özellikle protein oranı yüksek yiyecekleri tercih etmelisiniz. Doğumdan 1 hafta sonra bu egzersizlere başlayabilirsiniz. Her gün zaman ayırmak çok önemli bir nokta. Egzersize başlarken sizi sıkmayacak bir giyecek tercih edin.

Kalçaları sıkıştırmak için öncelikle sırtınız yere gelecek şekilde uzanın ellerinizi yanlara uzatın serbest şekilde. Beli hareket ettirmeden kasıklarınızı sıkın bu şekilde en az 10 saniye kalmaya çalışın ve en ez 3 kere tekrarlayın. Zaman ilerledikçe süreyi attırabilirsiniz. 30 saniye kadar dinlendikten sonra pozisyonunuzu bozmadan sırayla dizlerinizi karnınıza doğru çekin ve böyle 15 saniye kadar bekleyin her bacak için bu çalışmayı en 3 kez tekrarlayın. Karın bölgesinin sıkılaşması için çok yaralı bir yöntemdir.

Doğum Sonrası Egzersiz 

Belinizi ve karnınızı inceltmek için ayağa kalkın ve dik durun, dizleri bükmeden öne doğru elin ve ayak parmaklarınıza ulaşmaya çalışın. Bu hareketi karnınızın iyice yandığını hissedene kadar tekrarlayın. Acele etmeyin bu hareket ne kadar yavaş yapılırsa o kadar verimli olur. Yere tekrar uzanın ve ayaklarınızı havaya dikip bisiklet pedalı çevirir gibi döndürün. Bu egzersizleri sürekli yaptığınızda doğum sonrası kilolarınızdan ve sarkmalarınızdan kurtulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Doğum Yöntemleri Nelerdir, Sezaryan ve Suda Doğum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Hayatın Kalbine