Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

/
/
25 görüntüleme

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar hangileridir diye merak eden ev hanımları için araştırdık ve bu yazımızı yazdık. Para, bugünün şartlarında her insan için önemli bir ihtiyaç olarak ortaya çıkmaktadır. Bu noktada alışveriş esnasında her zaman kişinin cebinde nakit para olmamaktadır. Kredi kartı kişilerin kullanımı açısından daha kolay ve pratik olarak bulunmaktadır. Fakat bankalar kredi kartı alımı esnasında bazı şartlar ortaya koymaktadır.

Bu şartlar; 18 yaşının üstünde olmak, aylık maaş göstergesi olarak gelir belgesinin olması ve iyi bir kredi notuna sahip olmak şeklinde sıralanmaktadır. Bir ev hanımının bu şartların hepsini bir anda sağlama imkanı bulunmamaktadır. Çünkü ev hanımları herhangi bir işte çalışmadıkları için aylık maaş bordrosu olarak bir gelir belgesi bulunmamaktadır. Bu sebepten de dolayı önceden kredi çekemediği için herhangi bir kredi notunun da olma ihtimali yoktur. Fakat 2017 yılı itibari ile bankalar ev hanımlarını da düşünerek onlara yönelik kredi kartı alma imkanı sağlamaktadır. 

Kart İçin Gerekli Şartlar

Kredi kartı verme noktasında bu devirde çoğu banka esnek olarak hareket etmektedir. Çünkü kredi kartı borcu neticesinde bankalar da önemli bir miktar parayı kasalarına aktarmaktadır. Bu amaç ile son yıllarda ev hanımlarına yönelik dahi kredi kartı verilme durumu ortaya çıkmaktadır. Fakat bu noktada ev hanımlarının kredi kartı alması için bazı şartlarda yer almaktadır. En bilindik ve sağlıklı yöntem olarak ev hanımı olan kişinin kocası ya da hane içerisinde sigortalı ve aylık gelir belgesine sahip birisi kefil gösterilerek onun üzerinden kart almak daha kolay olmaktadır. Aynı zamanda bu kefil olan kişinin kredi notunun da yüksek olması daha uygun olmaktadır. 

Bir başka kart alma yöntemi olarak kişinin mal beyanında bulunması olarak gözükmektedir. Kişinin kendi üzerine kayıtlı olan arazi, mülk gibi unsurların ipotek edilmesi neticesinde kart almak kolay olmaktadır. Ayrıca bu mallardan aylık getiri var ise o miktar kişinin gelir belgesini düzenleme noktasında işe yaramaktadır. 

Gerekli şartların sağlanması neticesinde yapılan başvuru karar ağaçları tarafından değerlendirmeye alınmaktadır. Nihayetinde başvuruyu değerlendiren kurum uygun görür ise kişinin adına kredi kartı 1 hafta içerisinde basılarak adresine teslim edilmektedir. 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Hayatın Kalbine