Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası (Başarısız burun Ameliyatı)

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası (Başarısız burun Ameliyatı)

/
/
73 görüntüleme

Başarısız geçirilmiş bir burun estetiği ameliyatını anlamak için Plasitk Cerrah olmaya gerek yoktur. sıradan bir vatandaş da yolda yanından geçen, otobüste yanına oturan bir takım insanların  kötü yapılmış  burun ameliyatlarını görmüştür. Gerçekten çok kötü yapılmış burun estetiği ameliyatı olan insanlarla ben de işim gereği olmadığı hallerde bile karşılaşıyorum. Zaten bu durumun hiç bir açıklamaya gereksinimi yok. Bu şekilde bir ameliyat sonucu olan hastaları tekrardan ameliyat etmek gereklidir. Gerçi bu tip durumlar estetik cerrahide oldukça az sayılabilir.

Bir insanın ilk bakışta ameliyatlı olduğu burun estetiği ameliyatı geçirdiği belli oluyorsa bu zaten iyi bir estetik ameliyat değildir. Ana kural her ne olursa olsun, güzel yada çirkin  kesinlikle ameliyat olduğunuzun belli olmaması lazım.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

burun-estetigi-ameliyati-sonrasi-basarisiz-burun-ameliyati

Burun estetiği ameliyatından sonra ufak tefek kusurlar burnun doğal görünmesini sağlar önemli olan kusursuz mükemmel bir burun oluşturmak değil, zaten kusursuz burnun ne olduğu da tartışılabilir. Burada önemli olan herkese güzel gelen ve doğal bir burunu şekillendirmektir. Dışarıdan bakıldığı zaman ne kadar güzel bir burnu var denmesine gerek yok mühim olan artık bu durumun bir problem halinden çıkarılmasıdır.

Bazı insanların burunlarında yapısı itibari ile yada doğuştan gelen bir çok problemleri var. Bu problemleri çözdüğünüz ve burna doğal bir görünüm verdiğiniz zaman bu ameliyat son derece başarılı olmuş bir burun estetiği ameliyatıdır. Özellikle çok mükemmel bir burun yapma stresine girilmesi çok yanlış ve bu doğal görünümü bozan bir şey. Gerçekte mükemmel burun da kişinin algısına, sosyal ve kültürel çevresine de bağlı ,yani değişkenlik gösteren bir tanımlama sonuçta.

Başka durumlarda var tabii ki, burnun bariz bir şekilde eğri olması, herkesin “yaa burnun ne kadar eğri” demesi tabii ki bir başarısızlık kriteri olabilir. Bunu düzeltmek hakikatten gerekebilir ama bana sorarsanız estetik burun ameliyatı olacaklara benim tavsiyem- başka çeşit operasyonlar geçirecek olanlara da aynı şekilde- çok mükemmeliyetçi olmamak aslında en iyisidir.

Burun Estetiği Ameliyatı Zor Mu?

burun-estetigi-ameliyati-sonrasi-basarisiz-burun-ameliyati

Burun estetiği ameliyatlarında amaç mükemmel bir burun oluşturmak değil,  daha iyi ve daha düzgün bir burun şeklini oturtmak olmalıdır. Mükemmeli yakalamaya çalıştıkça ameliyat sırasında da, sonrasında yapılan işi daha da kötüye götürür ve sonuçta yapmak istediğimiz doğal bir burun elde etmekse bu amaç başından sekteye uğramış olabilir. Eğer isterseniz her burunun, ameliyat olsun olmasın,  bir yerinde mutlaka kusur bulursunuz. Burada önemli olan asıl amaç doğal ve işlevselliği olan bir burun elde etmek onu da günümüz teknikleri ile rahatlıkla elde edebiliyoruz diyebilirim.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Hayatın Kalbine