Burun Estetiği Ameliyatı İle İlgili Düzeltmeler

Burun Estetiği Ameliyatı İle İlgili Düzeltmeler

/
/
74 görüntüleme

Estetik burun ameliyatlarında genel olarak herşey yapılabilir. Bunlardan bazıları, Büyük bir burnu küçültme, küçük bir burnu büyültme, eğri bir burnu düzeltmek, burun deliklerinde bir asimetri varsa veya burun delikleri eşit değilse bu durumu düzeltmek burun içerisindeki sorunların çok çok büyük bir kısmını bu ameliyatlar sırasında düzeltilebilir, eğrilikler düzeltebililir, burun etleri varsa onlar alabilir, ve nefes yolları açabilmektedir.

Burun Estetiği Ameliyatı

burun-estetigi-ameliyati-ile-ilgili-duzeltmeler

Estetik olarak son yıllarda burun estetiği ameliyatları çok gelişti eskiden yapmayı hayal bile edemediğimiz şeyleri bugun çok rahatlıkla yapabiliyoruz. Burunda genellikle belli bölgelerde fazlalıklar olabiliyor, eksikler olabiliyor fazlalık olan bölgelerden alarak eksik bölgeleri tamamlamak burnıun genel yapısını değiştirmek bunların hepsi genel olarak mümkün. İnsanlar çoğunlukla bize burunları büyük diye geliyorlar burun sırtında bir kemer oluyor genellikle burnun üst kısmında bir yükseklik oluyor burun ucunda bir düşüklük oluyor.

Mesela burun ucunu kaldırma tek başına bir ameliyatın parçası olarak burnun bütün aksını değiştirmek bunların hepsi teknik olarak mümkün ama tabii ki her Plastik Cerrahın kendine göre bir yaklaşım tarzı var. Ben temel olarak insanların anatomik yapılarını mümkün olduğu kadar korumaya uğraşıyorum. Burada amacım:

  • Burnun daha doğal görünmesi,
  • Yapılan işlem yıllar sonra da mümkün olduğunca değişmeden kalabilsin.

Çünki biz çok farklı değiştirmeler yaparak çok fazla parçalar koyduğumuz zaman insanın kendi burnunu olduğundan farklı bir duruma getirdiğimizde ne olursa olsun burun yapısını değiştirmiş bozmuş oluyoruz bu da uzun dönemde hem bize hem de hastaya problemler çıkarabiliyor dolayısıyla ne kadar korumacı olursak burun konusunda kendi burun yapısını koruyarak şekil vermeye çalışırsak o kadar sağlam o kadar doğal ve o kadar gerçeğe yakın olduğunu düşünüyorum.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Hayatın Kalbine