Take a fresh look at your lifestyle.

- Advertisement -

- Advertisement -

- Advertisement -

- Advertisement -

Evde Sabun Yaparak Nasıl Para Kazanılır? Evde Sabun Nasıl Yapılır?

0 7

- Advertisement -

Evde sabun yapılarak maddi gelir sağlamak mümkün olabilmektedir. Genellikle hobi amaçlı yapılan evde sabun yapma işlemi zaman içerisinde maddi gelir kapısı olarak kullanılabilmektedir. Evde sabun yapmak için ana materyaller olan sabun bazları, silikon kalıplar ve katı durumda bulunan hazır olan sabunlar alınması gerekmektedir.

Evde sabun yaparak bu sabunlar ister pazarda istenirse kendi sosyal ağlar sayesinde oluşturan sayfalarda satışı yapılabilmektedir. Küçük denemeler yapılarak bu işin keyifli olduğu anlaşıldığında ev hanımları için özellikle hem keyifli hem de maddi gelir kaynağı olarak kullanılan bir araç durumuna gelebilmektedir. İnternet ve normal pazar satışı sağlanarak değişik motiflerde sabun üretim, üretilen bu sabunları satışa sunmak mümkündür.

Evde Sabun Nasıl Yapılır?

- Advertisement -

Öncelikle elde edilen sabun bazları küp şeker şeklinde kesilir ve beher kabına konulur mikro dalga yardımı ile 40-45 saniye eritilmesi sağlanır. Sabunu renklendirmek için boya ve şekil verici kalıplar bulundurulmalıdır. Silikon kalıplarının içerisine alkol doldurulmalıdır. Eritilen sabun bazları eritilir ve renklendirilir. Daha sonrasında esans katılmaktadır. Pürüzsüz erimiş olan sabun bazları, boya işlemine tabii tutulur. Renklendirilen sabun bazları istenilen herhangi güzel bir kalıp içerisine konulduktan sonra alkol sıkılma işleminin ardından soğuma işlemine bırakılır. Evde sabun yapılırken alkol sıkma işlemi hava kabarcıklarının oluşmaması içindir. Yaklaşık 20-25 dakika kuruma işleminin ardından istenilen kalıplara konulan sabunlar oluşmuş ve satışa hazır hale getirilmiştir.

Evde Yapılan Sabunları Satmak Gayet Kolay

Evde yapılan sabunların, hediyelik eşya dükkanlarında, pazarlarda veya oluşturulan bir sosyal medya ağı ile İnternet ortamında satmak mümkündür. Herhangi bir kalıp içerisinde küçüklerden büyüklere her göze hitap eden sabun şekilleri oluşturarak bunları satışa sunmak gayet mümkün olabilmektedir. Ev hanımları için özellikle günümüz şartların keyifli bir iş olanağı olan evde sabun yapma fikri, zaman içerisinde kazanılan deneyimlerden sonra ciddi bir maddi getiri sağlaması mümkündür.

- Advertisement -

- Advertisement -

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.