Take a fresh look at your lifestyle.

- Advertisement -

- Advertisement -

- Advertisement -

- Advertisement -

Evde Para Kazanabilmenin Bin Bir Türlü Yolu Bulunur? İşte En Çok kazandıran Yöntem

0 12

- Advertisement -

Mutlaka birçok kişi meslek sahibidir ve her gün sabahları kalkıp işe gidiyor ve akşamları da eve geri dönüyordur, fakat günümüzde maalesef sadece bir tane iş yapmak yetmemeye başladı. O kadar ihtiyaçlarınız var, hatta bankalara da borçlanıyorsunuz, kredi kartları, ama nasıl ödeyeceksiniz. Elbette dışarıda ekstra işler yaparak, ekstra gelir elde edebilirsiniz. Normal işinizi yine yapabilirsiniz, sonra müsait olduğunuz diğer saatlerde ise, farklı bir iş yaparak, artı gelir elde edebilirsiniz. Örneğin; garsonluk, organizasyonlarda çalışma, tercümanlık, şoförlük, öğretmenlik ve daha birçok iş, fakat bazıları dışarıda çalışmaktansa, müsait olduğu saatlerde evde çalışıp ekstra gelir kazanmak istiyor. Burada evde oturarak veya evde nasıl para kazanabileceğinizden bahsedeceğiz. Bunu sadece kadınlar değil, erkeklerde rahatlıkla yapabilir.

Evde Para Kazanmanın Yöntemleri

Evde para kazanmak için neler yapabilirsiniz; kadınlar örgü örüp satabilirler, evde özel ders verebilirler, yemek veya atıştırmalıklar yapıp satabilirler, makale yazabilirler, çeyiz takımları yapabilirler ve daha nice evde yapılabilecek işler bulunur. Erkekler yine aynı şekilde makale yazabilirler, hatta yemek yapmayı seven erkekler yemek veya atıştırmalıklar yapıp satabilirler, özel ders verebilirler, bilgisayarlarını kullanarak para kazanmanın birçok yolları bulunur. Bir gerçek var ki aslında evde para kazanmanın birçok yöntemi kadınlara yöneliktir, çünkü en çok evde vakit geçirenler kadınlardır. Bu sebeple kadınları düşündüğünüzde, aslında evde para kazanmanın birçok yöntemi bulunur. Hatta bazı kadınlar terzilik yaparak, bir tane abiye veya gelinlik tasarlayıp bir aylarını kurtarabiliyorlar.

Evde Makale Yazın Para Kazanın

Evde para kazanmanın yollarından bir tanesi ve hatta Türkiye’de neredeyse 10 yılı aşkın süredir kullanılan para kazanma yöntemi, evde bilgisayar başında makale yazmaktır. Bazılarınız belki “Yazarak gerçekten kazanabiliyor musun?” diye sorabilirsiniz. Bu tamamen sizin yeteneğiniz ve performansınıza bağlıdır. Yazı yazma yeteneğiniz vardır ve yeteneğiniz doğrultusunda aylık 3 bin liraya yakın veya daha yüksek bir gelir elde edebilirsiniz. İster kendi yazınızı yazın, isterseniz de internet üzerinden yazarlık yaparak para kazandıran siteler diye araştırın, karşınıza çıkan yazarlık sitelerine başvurun, yazarak kazanmaya başlayın. Birçok yazarlık siteleri bulunuyor. İsterseniz günlük, isterseniz haftalık, iki haftaya bir veya aylık olarak ödemenizi alıyorsunuz. Düzenli olarak yazıp çalıştığınız takdirde ciddi bir gelir elde edebiliyorsunuz.

Hiçbir şey yapmanıza gerek yok, sadece bilgisayar başında yazı yazacaksınız ve paranızı kazanacaksınız. Ne tür konularda mı yazmanız gerekiyor? Her konu, konunun ne olduğu hiç önemli değil, yeter ki yazdığınız yazılar anlaşılır olsun, kopya içerikli olmasın ve okurun okumak isteyeceği şekilde yazılsın. Bu kadar basit. Bazı yazılar 100 kelime veya altında oluyor, bazı yazılar ise 1000 kelimenin üzerinde oluyor. Yazarlıkta ve özellikle makale yazarlığında, 100 kelime üzerinden size bir fiyat biçilir. Bazı yazarlık firmaları, yazarın yeteneği ve yazının kalitesine göre de yazılara fiyat biçebiliyorlar. Bu iş hem kadınların hem de erkeklerin rahatlıkla yapabilecekleri bir iştir ve daha da güzel tarafı, yazarlığınız ve kelime hazineniz gelişiyor, hatta binlerce yeni konular öğreniyorsunuz.

Yemek Yapıp Satarak Para Kazanın

Birçok midesine düşkün insan vardır. Yemeği severler, hatta duramazlar. Yurtdışında obez olarak adlandırılan bir şişmanlık sorunudur, fakat bazıları için hiç önemli değil. Burada anlatmak istediğim, yemek yapmayı ve yemeği seviyorsanız, yemek veya atıştırmalıklar bile yapıp satarak paranızı kazanabilirsiniz. Peki, yaptığınız yiyecekleri veya içecekleri nasıl satacaksınız. Eğer birçok farklı çeşitte yiyecek ve içecek yapabiliyorsanız, internet üzerinden kendinize bir site ya da sosyal paylaşım sitelerinden bir sayfa açabilir ve kendinizi ve yemeklerinizi tanıtabilirsiniz. Hatta kendinize bir kartvizit bastırıp çevredeki firmalara veya iş yerlerine dağıtabilir ve yemeklerini hazırlayabilirsiniz. Gıda sektörü aslında çok sağlam para kazandıran bir sektördür, çünkü herkesin mutlaka yemesi gerekiyor. Yemeden içmeden durabilen birini hiç gördünüz mü?

Mutlaka günde, oturup adam akıllı yemek yemeseniz bile, birkaç kere atıştırırsınız ve bu şekilde gününüze devam edersiniz. Yemek yaparak kazanan birçok kişi var, hatta bunu meslek haline getirip lokantalar ve restoranlar açanlar vardır, fakat burada önemli olan evinizde yemekler ve atıştırmalıklar yaparak ekstra gelir elde etmek. Örneğin birkaç çorba çeşidi, birkaç tane sulu yemek, ana yemek, tatlı ve salata yaparak, iş yerlerine satabilirsiniz. Belki başka yerlerden de sipariş verecek olanlar vardır. Daha basit bir şey yapmak isterseniz, poğaça ve börek gibi atıştırmalıklar yaparak satabilirsiniz. Kendi yemeklerine güvenenler, bu şekilde gitgide işi büyütüyor, sonra sadece yemek yapmaya başlıyor ve asıl işinden vazgeçiyor.

Kadınlar Örgüden Para Kazanabiliyor

- Advertisement -

- Advertisement -

Bir bayansanız ve eliniz yatkınsa, örgüler örerek ve satarak paranızı kazanabilirsiniz. Hatta birçok firma, evde oturan kadınlarda para kazansın diye ilan veriyor, “Evinde para kazanmak isteyenler arasın,” diye ve bunun sonucunda evinizde danteller veya örgüler örerek firmaya gönderiyorsunuz ve paranızı kazanıyorsunuz. Bunun yanı sıra kendi çapınızda örgüler örüp satarak paranızı kazanabilirsiniz. Çevrenize veya insanlara yaptığınız örgü çeşitlerini göstermek için ise, örgünüzü bitirdikten sonra resimlerini çekip sosyal paylaşım sitelerinden paylaşabilirsiniz. Ne kadar çok örnek varsa, sizin için o kadar iyi olur, çünkü örneklerin olması demek, müşterinin ilgisini daha fazla çekmek anlamına gelir. Örgülerin birçok desenleri ve renkleri vardır. Hatta örgü el yapımı olduğu için, her beden için rahatlıkla bir ürün çıkarabiliyorsunuz.

Hatta düğün mevsimine girerken, gelinler çeyizlerini toplamaya başlarlar ve çeyizlerinde de farklı danteller ve örgüler olur. Reklamınızı iyi yaparsanız, evlenecek olan bayanlar size ulaşıp çeyizlerini sizin tasarlamanızı isteyebilirler. Kadınlar için örgü, güzel bir gelir kapısından bir tanesidir. Sonuçta birçok kadın, kendi ailesi için veya sevdikleri için sürekli bir şeyler ördüğünden, elinde her zaman örnekler bulunuyor. Örgü ören kadınların evinde hem örnekler olur, hem yığınla yün ipler olur, tığlar ve iğneler mutlaka olur. Ekstra herhangi bir şeye gerek duyulmaz. Her şey hazır ve para kazanmaya hazır bekler. Önemli olan sadece kendinizi iyi tanıtabilmek, çünkü kendinizi iyi tanıtmazsanız, müşteri sizi aramaz. Hem kendi örgülerinizi tasarlayabilir, hem de örgü ören kadınları arayan firmaları araştırabilir ve onlara çalışabilirsiniz.

Yeteneğiniz Varsa Mutlaka Özel Ders Verin

Evde milyonların yapabileceği işlerden bir tanesi, özel veya grup dersi vermektir. Grup dersi vermek çok kolay olmayabilir, fakat özel dersi istediğiniz kadar verebilirsiniz. Hangi konuda yeteneğiniz varsa ve bilgi sahibiyseniz, o konuda dersinizi verebilirsiniz. Dil veya lisan dersleri olabilir ki özellikle İngilizce, Rusça ve Çince bugünlerde birçok kişinin istediği özel derslerdir. Bunların dışında müzik veya el sanatları dersleri verebilirsiniz. Evinizde piyano dersi veya keman ya da şan dersi verebilirsiniz. Aklınıza gelebilecek birçok konu üzerinde evinizde özel ders verebilirsiniz. Özel ders vererek iyi bir ekstra gelir elde etmek için, kendinizi çok iyi tanıtmanız gerekiyor. Siz kimsiniz, hangi alanda ders veriyorsunuz, ne kadar süredir ders veriyorsunuz, nereden mezunsunuz ve daha birçok önemli kriterler bulunur.

Sizin için önemli olmasa bile, sizden ders alacak kişiler için önemli konulardır. Ders alacağı kişiye güvenmek isterler ve konuya hâkim olduğunu bilmek isterler. Konuya hâkim olmadan ders veriyorum derseniz, sadece rezil olmakla kalırsınız. Ders vermek kolay değil, çünkü konuya hâkim olmanız gerekiyor, fakat diğer yandan konuya ne kadar hâkim olduğunuza göre, kendi ders verebileceğiniz seviyeyi seçmeniz gerekiyor. İlköğretim öğrencilerine ders verebilecek seviyede olabilirsiniz, lise öğrencilerine dersi verebilir veya daha yüksek seviyelerdeyseniz, üniversite ya da master ya da doktora öğrencilerine bile ders verebilirsiniz. Bu tamamen sizin yeteneğinize bağlıdır. Hatta isterseniz sadece hobi amaçlı ders almak isteyenlere ders verebilirsiniz. Ders vermek bildiğiniz konuyu, en doğru şekilde karşınızdaki kişiye aktarmak demektir.

Bu yüzden evde yapılabilecek diğer işlerden daha zordur. Ders vermek isterseniz, dışarıya ilanlar asabilir ya da sadece internet üzerinden ilanlar verebilirsiniz. Okullara duyuru yapabilirsiniz veya internet üzerinden kendinize öğrenci bulabilirsiniz. İnternetten sadece öğretmen değil, artık öğrenci de bulabiliyorsunuz. Başka hangi alanlarda özel ders verebilirsiniz; el sanatları olabilir, hatta örgü ve dantel yapmayı da öğretebilirsiniz. Bunların dışında sınavlara yönelikte ders verebilirsiniz. Sınavlara yönelikten kasıt ise; lise giriş sınavları, kamu sınavları veya üniversite sınavları gibi. Ders verebileceğiniz birçok konu var, hatta erkeklerin de ders verebileceği konulardan bir tanesi bilgisayar ve grafik tasarım. Muhtemelen birçok farklı öğrenci modelleriyle karşılaşacaksınız, fakat hepsiyle uyum sağlarsanız, bilin ki öğretmenlik yapabilirsiniz.

Terzilikten Para Kazanmaya Ne Dersiniz?

Bu iş özellikle kadınların yaptığı, fakat yeteneği olan erkeklerin de yapabileceği bir iştir, terzilik. Pantolon dikebilirsiniz, etek veya elbise ya da takım elbise dikebilirsiniz. Abiyeler ve gelinlikler ve damatlıklar gidebilirsiniz. Farklı boyutlarda aksesuarlar dikebilirsiniz. Terzilik yaparak bazı kadınlar, bir tane müşteri ile bütün ayını çıkarabiliyor. Bu tamamen yeteneğe bağlı, çünkü ne kadar yeteneğiniz varsa, işinizi o kadar iyi yapıyorsunuz demektir. Terzilik için öncelikle size bir dikiş makinesi gerekir, çünkü terziliği sadece iğne ve ipliklerle yapamazsınız. Bir tane dikiş makinesi size yetecektir. Sonrasında size lazım olan malzemeler ise iğne ve farklı renklerde ipliklerdir, hatta farklı renkler ve desenlerde kumaşlarda hazırda tutabilirsiniz.

Terzilik yapıp para kazanmak için ille giysi tasarlamanıza gerek yok. Aynı zamanda bebekler ve aksesuarlar ya da dekorasyonlar da tasarlayarak, satıp paranızı kazanabilirsiniz. Bütün malzemeleriniz tamamlandıktan sonra ve birkaç örnek ürün yaptıktan sonra, bu sefer kendinizi tanıtmak ve reklamınızı yapabilmek için farklı yollara başvurmanız gerekir ki bu yollardan bir tanesi hiç şüphesiz sosyal paylaşım siteleridir. Örneğin en yaygın olan Facebook ve İnstagram gibi sosyal paylaşım medyalarını kullanarak yaptığınız işleri tanıtabilirsiniz. Hem adınızı hem iletişim bilgilerinizi hem de yaptığınız örneklerin resimlerini paylaşmanız gerekir. Özellikle sosyal paylaşım medyaları çok işe yarıyor, çünkü dünyanın her yerindeki herkesle paylaşabiliyorsunuz. Böylece çok fazla zahmete gerek kalmadan, birçok müşteri otomatik olarak sizi bulabiliyor.

Evde Çeviri Yaparak Para Kazanın

Evde para kazanmanın bir başka yöntemi ise, çeviri yapmaktır, fakat bunun için elbette dil yeteneğinizin olması gerekiyor. Yazılı çeviriler yapabilirsiniz. Müşteri çevirmenizi istediği metni ya da dosyayı elektronik posta ile size gönderir, sizde çevirirsiniz ve iş bittiğinde müşteri size paranızı öder. Hatta eğer sürekli bir müşteriniz ise, bazen ödemenin bir kısmını işin başlangıcında da yapabiliyor. Birden fazla dil bilen herkes çeviri yapabilir. İnternet üzerinden çeviri veya tercüman arayanları araştırabilir veya çevirmenlerin toplandığı platformlar bulabilirsiniz. Aslında bakarsanız tercümanlıkta çok iyi kazançlar vardır. Yeter ki anadilinize ve hedef dilinize hâkim olun. Çevirmenliği aynı zamanda bir yayınevine bağlı olarak ta yapabilirsiniz. Yayınevlerinde kitaplar çevirebilir ve birkaç aylık gelirinizi çıkarabilirsiniz, fakat bunu evinizde bilgisayarın başında rahatlıkla yapabilirsiniz.

Yazıdan anlaşıldığı üzere birçok evde yapıp para kazanabileceğiniz işler bulunmaktadır. Yeter ki siz çalışmak isteyin ve yeter ki yeteneklerinizden nasıl iş yapabileceğinizi bilin. Kolay değil ve anında milyarlar kazanmayabilirsiniz, fakat imkânsız da değil, kendinize sadece zaman tanımanız gerek ve doğru adımlar atmanız gerekiyor. Aslında her şey bu kadar basit. Sizde eğer ek gelir elde etmek isterseniz, öncelikle burada bahsedilen işleri yapabilip yapamayacağınızı düşünebilir ya da nasıl bir iş yapabileceğinizi veya yapmak istediğinizi düşünebilirsiniz.

- Advertisement -

- Advertisement -

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.